2η αγωνιστική

*Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

*Χωρίς VAR.

ΜΟΝΑΧΟ 1860 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-3 από την Ντόρτμουντ, για το κύπελλο την περασμένη βδομάδα. Οι φιλοξενούμενοι αναμενόμενα κυριάρχησαν καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, δημιούργησαν πάρα πολλές ευκαιρίες και εξασφάλισε τη νίκη από το 1ο κιόλας ημίχρονο, με το δείκτη του σκορ να δείχνει 0-3 στο 35′. Διαδικαστικού χαρακτήρα το β’ μέρος, με το 0-3 να μένει μέχρι τέλους.

Για το πρωτάθλημα, κέρδισε εκτός έδρας την Ντιναμό Δρέσδης με το συναρπαστικό 3-4! Κατάφερε να “κλέψει” τη νίκη, καταφέρνοντας 4 γκολ με μόλις 5 ευκαιρίες συνολικά στο παιχνίδι. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων στο 68′ και διαχειρίστηκε άψογα το υπέρ της σκορ, με τους γηπεδούχους να μην πλησιάζουν ποτέ στο γκολ και το παιχνίδι να γίνεται ροντέο (1-3 στο 70′, 1-4 στο 71′, 2-4 στο 73′). Το τελικό 3-4 διαμορφώθηκε στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Εκτός ο ηγέτης Μπερ, καθώς και οι Μπελκαχία και Γκράιλινγκερ.

Μόναχο 1860 Στατιστικά

*4 συνεχόμενα over2.5 γκολ, σε επίσημα και φιλικά.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
VFB ΟΛΝΤΕΝΜΠΟΥΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Μέπεν, την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 17′, παίρνοντας στη συνέχεια τον έλεγχο του παιχνιδιού. Κυριάρχησε, πίεσε για την ισοφάριση και σε μία από τις πολλές της ευκαιρίες κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό 1-1 στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης, εκμεταλλευόμενη το αριθμητικό πλεονέκτημα που απολάμβανε από το 62′.

Θετικό το πρώτο δείγμα στην επιστροφή της στις επαγγελματικές κατηγορίες. Δείχνει να είναι ένα σύνολο που θα παίξει πολύ καλό ποδόσφαιρο, με πρωτοβουλίες και έλεγχο του παιχνιδιού. Δύσκολη η πρώτη της έξοδος στην 3.Liga, καλείται να δείξει ότι έχει το μέταλλο να κοντράρει το Μόναχο.