* Στα 6 τελευταία η Τενερίφη έχει κερδίσει μόνο 1, πέρυσι εντός με 1-0.

* Τα 7/9 τελευταία ήταν under 3,5.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΜΙΡΑΝΤΕΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε 3-2 από τη Βαγιαδολίδ εκτός. Προηγήθηκε με τον Ντούρντοφ (51’), δέχτηκε ανατροπή από δύο γκολ του Σιλά (83’, 87’), ισοφάρισε στο 90’+1 με τον Γκαμπριέλ Μαρτίνεθ, έχασε το βαθμό στο 90’+9 από το γκολ του Εσκουδέρο.

Σε μια από τις πιο μεστές εμφανίσεις τον τελευταίο καιρό, έκανε ό,τι μπόρεσε να φύγει με κάτι από το “Χοσέ Θορίγια” αλλά η αντίπαλος έβγαλε τέτοιο χαρακτήρα που δεν της το επέτρεψε. Έτσι, με την απώλεια του βαθμού είδε κι άλλες ομάδες να την προσπερνούν στη βαθμολογία και να πέφτει ακόμα πιο χαμηλά, κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.

“Πιστεύως πως χάσαμε τρεις και όχι έναν βαθμό” σχολίασε ο Λίσι, υπεραμύνθηκε της επιλογής του να βάλει πεντάδα στην άμυνα, παρά τα τρία γκολ που δέχτηκε η ομάδα του για ακόμα μια φορά.

Επιστρέφει ο χαφ Λασουέρ, απών με την Κ21 της Ισπανίας ο φορ Κάρλος Μαρτίν.

Μιραντές Στατιστικά

* Στα 3/4 τελευταία έχει δεχτεί ακριβώς 3 γκολ.

* Over 3,5 τα τελευταία 3 εντός.

ΤΕΝΕΡΙΦΗ

Προηγούμενο ματς: Δεύτερη σερί νίκη εντός, αυτή τη φορά με 2-1 επί της Μπούργος. Πέναλτι για την αντίπαλο και αποβολή για τον χαφ Ντάουντα στο 44’, το έπιασε ο γκολκίπερ Σοριάνο. Στην επανάληψη πέτυχε δύο γρήγορα γκολ με Ρομπέρτο Λόπεθ (64’) και Ένρικ Γκαγέγο (69’ πεν.), με πέναλτι του Κούρο (77’) έγινε το τελικό 2-1.

Μόνο τυχαία δεν βρίσκεται πρωτοπόρος. Αγωνιζόμενη με δέκα στο δεύτερο ημίχρονο, δεν κοίταξε να εξασφαλίσει το βαθμό αλλά απαίτησε κάτι περισσότερο και το πήρε.

Ενθουσιασμένος ο Γκαριτάνο, “ο κόσμος δεν έρχεται απλώς να μας δεί, παίζει μαζί μας” ανέφερε, ευχαριστώντας τους οπαδούς με έμμεσο τρόπο για τη βοήθεια που έδωσαν στους παίκτες του. Ζητούμενο πλέον το εκτός έδρας θετικό αποτέλεσμα που αγνοεί από τις αρχές Σεπτεμβρίου.

Επιστρέφει ο στόπερ Λόικ Γουίλιαμς, έξω ο Χοσέ Λεόν και ο τιμωρημένος Ντάουντα.