20η αγωνιστική

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 8 από τις 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

*Με n/g ολοκληρώθηκαν οι 7 από τις 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

ΜΙΡΑΝΤΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Πονφεραντίνα, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα 1ο ημίχρονο όπου η Μιραντές κυριάρχησε, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ (1-0 στο 23′)με τη μοναδική τους ευκαιρία σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά. Η Μιραντές μπήκε στο β’ μέρος για να βρει το γκολ της ισοφάρισης, ήταν καλύτερη και κατάφερε να κάνει το 1-1 στο 69′. Η Πονφεραντίνα συνέχισε να είναι χειρότερη των φιλοξενούμενων, αλλά κόντρα στη ροή του παιχνιδιού κατάφερε να κλέψει τη νίκη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 στο 90+2′.

Ήταν το 5ο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-2-3). Βρίσκεται στη 18η θέση της βαθμολογίας, στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της. Έχει δεχτεί γκολ στα 8 από τα 10 εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα, ενώ επίσης 8 από αυτά τα 10 ολοκληρώθηκαν με g/g.

Τραυματίας παραμένει ο Σιμόν Μορένο (13 συμμ./4 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Πονφεραντίνα.

Μιραντές Στατιστικά

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην Stoiximan)

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ Β ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας ήττα με 0-1 από την Μπούργκος, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο γενικά παιχνίδι, με λίγες καλές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες, η φιλοξενούμενη ήταν εκείνη που κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ, κάνοντας το 0-1 στο 37′, με τον Γκόμεζ. Η Σοσιεδάδ πίεσε για την ισοφάριση, αλλά δεν κατάφερε να διασπάσει τη συμπαγή άμυνα της Μπούργκος, με το 0-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Ήταν η 3η συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα και 7η στα τελευταία 10 παιχνίδια της. Βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -3 από τη σωτηρία και τη σημερινή της αντίπαλο. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της. Έχει σκοράρει στα 6 από τα 9 εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Μοναδική απουσία ο τραυματίας Άλεξ Σόλα (1 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-1 από την Μπούργκος.