*Μετρούν 9/10 αναμετρήσεις με goal/goal τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί ισοπαλία στα πρόσφατα 4 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

*Α’ Γύρος: Ράνχαϊμ – Μιοντάλεν 2-3

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΜΙΟΝΤΑΛΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με σκορ 3-2 εκτός έδρας, από την Ασάνε, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 1’ ο Κιν χρεώθηκε αυτογκόλ για το 1-0, όμως στο 30’ ο Έβερμπι ισοφάρισε σε 1-1 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 49’ ο Πέντερσεν σκόραρε για το 1-2, στο 65’ ο Νίγκαρντ ισοφάρισε σε 2-2. Στο 82’ ο Φλότβε Μίκλεμπουστ ολοκλήρωσε την ανατροπή για την Ασάνε.

Η Μιοντάλεν δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στην έδρα της Ασάνε (3-2), παρότι βρέθηκε να προηγείται στις αρχές του δεύτερου μέρους. Ήταν η τρίτη ήττα στα τελευταία πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος, νωρίτερα, επέστρεψε προσωρινά στις επιτυχίες με την έναρξη του δεύτερου γύρου, νικώντας σχετικά εύκολα τη Χοντ με 3-0, εντός έδρας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το θετικό είναι ότι έχει επιστρέψει στη δράση ο μέσος Τόκσταντ και θέτει υποψηφιότητα για ενδεκάδα, ωστόσο, είναι εκτός οι Όλσεν και Σκάρε.

Μιοντάλεν Στατιστικά

*5/8 παιχνίδια είχαν γκολ εκατέρωθεν

*8/10 παιχνίδια έληξαν με over 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 5/9 ματς εντός έδρας

ΡΑΝΧΑΪΜ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με σκορ 1-4 εντός έδρας από την Κονγκσβίνγκερ, για το πρωτάθλημα. Στο 18’ ο Άντερσεν σκόραρε για το 0-1, στο 28’ ο Λανγκρέκεν έκανε το 0-2 που ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 50’ Γκούνες μείωσε σε 1-2, όμως στο 89’ ο Μόμπεργκ και στο 90+4’ ο Μίρλιντ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ράνχαϊμ είναι σε κακή αγωνιστική κατάσταση, δε λέει να σηκώσει κεφάλι και ο προβληματισμός ολοένα και μεγαλώνει για το συγκρότημα του Κόρε Ινιεμπρίγκτσεν. Υπέστη εντός έδρας συντριβή από την Κονγκσβίνγκερ (1-4) και αυτή ήταν η έκτη συνεχόμενη ήττα με αποτέλεσμα φυσικά, η πορεία της και στην κατάταξη να είναι πτωτική.

Δεν έχει καταφέρει καν να πετύχει γκολ σε τέσσερα από τα συγκεκριμένα έξι ματς. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκ νέου διαθέσιμος ο Σόλι, συνεπώς, δεν υπάρχουν σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα.