*10η αγωνιστική

*Σε φιλικό στις 7/3: Μιοντάλεν – Μος 0-0

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*Μόλις μία νίκη έχει η Μιοντάλεν στα έξι τελευταία παιχνίδια της απέναντι στην Μος (1-1-4).

ΜΙΟΝΤΑΛΕΝ

Προηγούμενο ματς: Σε παιχνίδι ροντέο, ηττήθηκε με 3-2 από την Κόνγκσβινγκερ εκτός έδρας. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 21′, ισοφάρισε προσωρινά στο 53′, αλλά λίγα λεπτά αργότερα η αντίπαλος ανέκτησε το προβάδισμά της (57′). Στο 73′ είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της για τρίτη φορά και παρά την άμεση μείωση (75′), δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στα επόμενα λεπτά.

Η Μιοντάλεν δείχνει να παλεύει κάθε της παιχνίδι, ωστόσο καλείται να διορθώσει πολλά πράγματα κυρίως στο αμυντικό σκέλος προκειμένου να κάνει μια πορεία στο πρωτάθλημα που να ξεπερνά την μετριότητα. «Λίγη» στο Κόνγκσβινγκερ, παρά το μαχητικό της πνεύμα ηττήθηκε με 3-2 και παραμένει στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας, έχοντας μόλις μία νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα (1-1-2). Τραυματίες παραμένουν οι Σινγκ και Στάβατς, αμφίβολοι δίνονται οι Τόκσταντ, Όβενσταντ και Σβέεν.

Μιοντάλεν Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

ΜΟΣ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 2-1 την Σταρτ εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Άνοιξε το σκορ στο 39′, διπλασίασε τα τέρματά της στο 54′, αλλά δέχτηκε την μείωση στο 70′. Δεν άλλαξε κάτι μέχρι το φινάλε.

Κέρδισε πολύ πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό 2-1 την Σταρτ, αφού στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα είχε την καθολική υπεροχή και τον πλήρη έλεγχο. Θα μπορούσε να δώσει μεγαλύτερες διαστάσεις στην επικράτησή της, αλλά κρατάει τους τρεις βαθμούς και το γεγονός πως έδωσε συνέχεια στο αήττητο που τρέχει εδώ και κάποιες αγωνιστικές (2-2-0). Το κλίμα είναι καλό στις τάξεις της και αγωνιστικά βρίσκεται στην καλύτερή της φάση από την αρχή της σεζόν. Δεν προλαβαίνει ούτε τώρα ο μέσος Μεντί.