*Έρχονται από 11/14 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΜΙΝΕΣΟΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Ατλάντα στις 5 Μαΐου. Το 0-1 ο Αριάγκα στο 54’, το 0-2 ήρθε στο 60’ απ’ τον Ολουβασέγι. Το 1-2 ήρθε στο 82’ για την Ατλάντα.

Τα πηγαίνει περίφημα, στις 5 Μαΐου πέρασε νικηφόρα απ’ την έδρα της Ατλάντα. Ο αντίπαλος είχε υψηλά ποσοστά κατοχής, απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η Μινεσότα ήταν πιο αποτελεσματική, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 60’ και έβαλε τις βάσεις για τη νίκη. Συνέχεια στις νίκες, ήταν η τρίτη διαδοχική μετά το εκτός έδρας 3-0 επί της Σάρλοτ και το εντός έδρας 2-1 επί του Κάνσας, στις προηγούμενες τρεις αγωνιστικές η Μινεσότα είχε ήττες από Χιούστον (1-2) και Φιλαδέλφεια (2-0), ενώ πήρε ισοπαλία με το Σολτ Λέικ (1-1). Μετρά ρεκόρ 6-2-2 στις πρώτες 10 αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 2η θέση της Δύσης.

ΜΙΝΕΣΟΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από τέσσερα σερί Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 6/9 G/G στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στο Σολτ Λέικ. Στο 0-2 το σκορ μέχρι το 40’, οι Γκάλαξι μείωσαν στο 54’, έκαναν το 2-2 στις καθυστερήσεις.

Μπορεί να αισθάνεται ικανοποίηση για το εντός έδρας 2-2 του Σαββάτου κόντρα στο Σολτ Λέικ, με δεδομένο ότι έχανε 0-2 στο ημίχρονο. Ο αντίπαλος ήταν αποτελεσματικός στα πρώτα 45 λεπτά, παρότι οι φάσεις ήταν για τους Γκάλαξι. Το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο της ομάδας του Λος Άντζελες, που μείωσαν γρήγορα και βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις, το αποτέλεσμα κρίθηκε δίκαιο. Δεύτερη σερί ισοπαλία μετά το εκτός έδρας 0-0 με το Σιάτλ, νωρίτερα έχασε 2-0 απ’ το Όστιν και πήρε δύο σερί νίκες με Σαν Χοσέ (4-3) και Βανκούβερ (1-3), μετρά ρεκόρ 3-2-2 στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές, έχει συνολικό ρεκόρ ρεκόρ 5-5-2, καταλαμβάνει την 3η θέση της Δύσης.