4η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΙΛΓΟΥΟΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Νόργουιτς με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Ρόι στο 25’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Σάρτζεντ στο 49’. Το 3-0 πέτυχε ο Μπαρνς στο 56’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Εμάκου στο 90+1’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Μίλγουολ. Καθόλου ανταγωνιστική από την αρχή του αγώνα, έμεινε πίσω στο σκορ από πολύ νωρίς, ενώ δεν κράτησε τους γηπεδούχους μακριά από την εστία της ούτε στην επανάληψη. Το μόνο που κατάφερε μεσοεπιθετικά ήταν να μειώσει στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, πετυχαίνοντας το γκολ της «τιμής».

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, έχοντας ως στόχο να επιστρέψει στις νίκες. Μετά το τρίποντο της πρεμιέρας μετράει τρεις σερί ήττες σε πρωτάθλημα και κύπελλο, έχοντας σκοράρει μόλις σε μία από αυτές. Πολλά τα αμυντικά προβλήματα που δείχνει να έχει, μοιάζει ανήμπορη να βρει άμεσα λύσεις, με αποτέλεσμα να της κοστίζουν πολύτιμους βαθμούς στη μάχη που αναμένεται να δώσει για να βρεθεί στα πλέι-οφ.

Μίλγουολ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΤΟΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουότφορντ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Βίντιγκαλ στο 53’.

Άμεση επιστροφή στις νίκες για τη Στόουκ με μια αποτελεσματική εμφάνιση. Δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά δεν απείλησε σχεδόν καθόλου την αντίπαλη εστία, βρίσκοντας παρ’ όλα αυτά δίχτυα στην αρχή της επανάληψης. Αμυντικά παρέμεινε σταθερή και κατάφερε να κρατήσει τους φιλοξενούμενους μακριά από την εστία της, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της για πρώτη φορά φέτος.

Δείχνει να είναι σε αρκετά καλή κατάσταση, με την ήττα από την Ίπσουιτς να μην την έχει επηρεάσει ιδιαίτερα. Είναι μαχητική και σκοράρει σχεδόν μόνιμα, αν και δυσκολεύεται σε αρκετές περιπτώσεις μακριά από το γήπεδό της. Βελτίωση έδειξε αμυντικά στη τελευταία της αναμέτρηση, κρατώντας το μηδέν στην εστία της. Σήμερα θέλει και μπορεί να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά προβλήματα των γηπεδούχων ώστε να βρει το πρώτο της εκτός έδρας γκολ, αλλά και να έρθει ένα βήμα πιο κοντά στο πρώτο της τρίποντο μακριά από το γήπεδό της.