*Παιχνίδι για τον 2ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Όποια ομάδα κερδίσει, προκρίνεται στην επόμενη φάση. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί επαναληπτικός στην έδρα της τωρινής φιλοξενούμενης ομάδας.

*5/6 N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΕΪΝΤΣΤΟΟΥΝ (Νάσιοναλ Λιγκ Σάουθ)

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντστοουν κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Χάβαντ & Γουότερλουβιλ, με γκολ των Ρας (15’), Αράντσι (25’, 67’), με την αντίπαλο της απλά να μειώνει κάποια στιγμή σε 2-1 με τον Σίγκερ στο 45ο λεπτό.

Η Μέιντστοουν κέρδισε και την Χάβαντ & Γουότερλουβιλ με 3-1 εντός έδρας, τέταρτη νίκη στους πέντε τελευταίους αγώνες της, έχοντας και μία ήττα σε αυτό το διάστημα. Στο γήπεδό της πάντως είναι αήττητη εδώ και έξι αγώνες, με τρεις σερί νίκες, πέντε σε αυτό το διάστημα.

Η πορεία της είναι εξαιρετική ως τώρα στο πρωτάθλημα, ατύχησε να πέσει απέναντι στην εξίσου δυνατή Γέοβιλ, από την οποία είναι πίσω στο -6, στην δεύτερη θέση, κάτι που ίσως την αναγκάσει να διεκδικήσει άνοδο μέσω των play off. Ακόμη βέβαια είναι αρκετά νωρίς, όμως είναι ήδη στο +6 από την ομάδα που βρίσκεται στην όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα play off.

Μέιντστοουν Στατιστικά

*Δύο σερί G/G & over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*6/9 under 2,5 εντός έδρας

*5/9 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΜΠΑΡΟΟΥ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Γουόλσολ, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται στο 11ο λεπτό, ενώ ο Κάναβαν στο 70’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Μπάροου επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Γουόλσολ, συνεχίζοντας την εντυπωσιακή της πορεία, αφού έχει εφτά σερί νίκες, οκτώ στους 11 τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη!

Ειδικότερα μακριά από το γήπεδο της δεν χάνει εδώ και πέντε παιχνίδια, με τέσσερις σερί νίκες στα πιο πρόσφατα.

Με αυτές τις επιδόσεις βρέθηκε πλέον στην τρίτη και τελευταία θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, αν και είναι πάντα σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την τέταρτη που οδηγει στα play off για την άνοδο.