*Elite Round του Euro U19 2024 που θα διεξαχθεί στα γήπεδα την Βόρειας Ιρλανδίας. Την πρόκριση στα τελικά της διοργάνωσης εξασφαλίζουν οι πρωτοπόρες των επτά ομίλων.

*3ος προκριματικός όμιλος, διεξάγεται στη Νορβηγία.

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας, τα κριτήρια είναι τα εξής: 1) Μεταξύ τους παιχνίδια, 2) Συνολική διαφορά τερμάτων, 3) Καλύτερη επίθεση, 4) Διαδικασία πέναλτι.

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ U19

Προηγούμενο ματς: Νίκη 1-0 κόντρα στο Ισραήλ, σκόραρε το γκολ της νίκης στις καθυστερήσεις. Με δέκα παίκτες απ’ το 81’ το Μαυροβούνιο.

Πήρε σπουδαίας σημασίας νίκη το Σάββατο κόντρα στο Ισραήλ, πλέον είναι κοντά στην πρόκριση. Καλύτερο το Ισραήλ στο μεγαλύτερο κομμάτι, αλλά αντί να πάρει έστω την ισοπαλία, στην τελευταία φάση του ματς δέχτηκε γκολ και υπέστη οδυνηρή ήττα. Το Μαυροβούνιο έπεσε απ’ τον ουρανό και… βρήκε πορτοφόλι, πήρε μια νίκη που του δίνει πολλές πιθανότητες για την πρόκριση. Αυτό διότι ανέβηκε στους τρεις πόντους και υπερτερεί στην ισοβαθμία με το Ισραήλ. Αν κερδίσει σήμερα χρειάζεται μη νίκη της Νορβηγίας έτσι ώστε να είναι πρώτο στο γκρουπ. Αν κερδίσει η Νορβηγία, τότε θα είναι σίγουρα πρώτη στο γκρουπ.

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ U19 ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*ΝG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια του.

*Under 2.5 στα 3/5 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΒΟΣΝΙΑ U19

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία 2-2 κόντρα στη Νορβηγία στο πλαίσιο των προκριματικών. Στις καθυστερήσεις το τελικό αποτέλεσμα με γκολ της Βοσνίας.

Το πάλεψε όσο περισσότερο μπορούσε το Σάββατο κόντρα στη Νορβηγία, στο φινάλε έκανε ζημιά στον αντίπαλο, πήρε θετικό αποτέλεσμα, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να μην αποκλειστεί απ’ τη συνέχεια. Στην πρεμιέρα ηττήθηκε 0-2 απ’ το Ισραήλ και ήταν λογικό να παίξει με την πλάτη στον τοίχο το Σάββατο, βρέθηκε να χάνει 2-1 στο 65’ και αυτό την ανάγκασε να ρισκάρει. Στις καθυστερήσεις βρήκε το 2-2, αλλά πέρα απ’ αυτό τίποτα άλλο. Αποκλείστηκε και μαθηματικά, σήμερα είναι αδιάφορη βαθμολογικά.