5η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες.

ΜΑΣΙΝΤΑ ΖΕΛΒΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Σαπόρο, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Φούτζιο (53′) και Ντρέσεβιτς (66′), για να δεχθεί απλά τη μείωση στο 84ο λεπτό.

Αρκετά θετική η μέχρι τώρα παρουσία για τη Μασίντα Ζέλβια, στην παρθενική της συμμετοχή στη μεγάλη κατηγορία της Ιαπωνίας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκο Κουρόντα φιλοξενήθηκε από τη Σαπόρο, της οποίας και επικράτησε με 1-2. Σε ένα ματς με λίγες αξιόλογες στιγμές, η ίδια εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τις δικές της και πήρε σαφές προβάδισμα, πριν δεχθεί απλά τη μείωση στις καθυστερήσεις.

Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική της νίκη, μετά και από εκείνες που προηγήθηκαν κόντρα σε Ναγκόγια (0-1 εκτός) και Κασίμα (1-0 εντός), οπότε και βρίσκεται στις πρώτες θέσεις. Αρκετές οι απουσίες για τον κόουτς Κουρόντα.

Μασίντα Ζέλβια Στατιστικά

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΟΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Τσερέζο Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 48ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 64′. Με δέκα παίκτες έμειναν οι φιλοξενούμενοι στο 86ο λεπτό.

Συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα για την Τόσου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Καβάι υποδέχθηκε την Τσερέζο Οσάκα, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-2. Δεν κατάφερε να δείξει ιδιαίτερα ανταγωνιστική και “πλήρωσε” την κακή εικόνα που είχε με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, δεχόμενη και τα δυο τέρματα. Είχε φάσεις στην πορεία, αλλά όχι την ουσία.

Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και το εκτός 4-0 από τη Χιροσίμα, φτάνοντας παράλληλα τις τρεις στις τέσσερις πρώτες στροφές, έχοντας και μια νίκη 4-0 επί της Σαπόρο. Γνώριμες οι απουσίες των Ναραχάρα και Χόντα.