*Μπαράζ ανόδου/παραμονής στην Α’ Τσεχίας. Διπλοί αγώνες, σε περίπτωση ισόπαλου συνολικού σκορ, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Σέσκε Μπουντεγιόβιτσε – Μας Ταμπόρσκο 2-1

*Καλές σχέσεις έχουν οι δύο ομάδες, ενδεικτικό πως σχεδόν κάθε χρόνο δίνουν τουλάχιστον ένα φιλικό παιχνίδι.

*6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Αήττητη παραμένει η Σέσκε απέναντι στην Ταμπόρσκο (0-6-6).

ΜΑΣ ΤΑΜΠΟΡΣΚΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 2-1 από την Σέσκε στο πρώτο παιχνίδι. Πήρε προβάδισμα με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45+4′), αλλά ισοφαρίστηκε με τον ίδιο τρόπο στις αρχές της επανάληψης (48′). Όλα έδειχναν ισοπαλία, αλλά λύγισε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (90+5′).

Σίγουρα την πονάει ο τρόπος που έχασε στο προηγούμενο παιχνίδι, ωστόσο έδειξε πως μπορεί υπό προϋποθέσεις να κυνηγήσει την ανατροπή και να φτάσει στην άνοδο. Ήταν εμφανές το ποιοτικό της έλλειμμα αλλά φρόντισε να διαβάσει εξαιρετικά την αντίπαλο στο τακτικό κομμάτι, για αυτό και περιόρισε τα επιθετικά ατού της τελευταίας σε μεγάλο βαθμό. Με σύμμαχο και την τύχη, ελπίζει σήμερα να είναι ακόμη περισσότερο κυνική και ουσιαστική. Τραυματίας ο Σβάτεκ, αμφίβολος δίνεται ο Όσμαντσικ.

Μας Ταμπόρσκο Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

ΣΕΣΚΕ ΜΠΟΥΝΤΕΓΙΟΒΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η οριακή της νίκη με 2-1 απέναντι στην Ταμπόρσκο στο πρώτο παιχνίδι.

Ήταν εμφανές πως είχε άγχος στο πρώτο ματς και παρότι ποιοτικά υπερείχε, δεν μπόρεσε να το δείξει στον αγωνιστικό χώρο. Σε κάθε περίπτωση, λυτρώθηκε στο φινάλε και εξασφάλισε ισχνό προβάδισμα εν όψει του σημερινού αγώνα. Ελπίζει πως η αντίπαλος δεν θα παίξει τόσο κλειστά όπως στο πρώτο ματς, δεδομένου ότι χρειάζεται γκολ. Αυτό ίσως δημιουργήσει διαφορετικές προϋποθέσεις επιθετικά, ειδικά στο κομμάτι των αντεπιθέσεων. Αμφίβολοι οι Λάζιτς και Μάντλενακ.