*33η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Χάρογκεϊτ – Μάνσφιλντ 1-4

*3/3 ήττες εντός έδρας η Μάνσφιλντ από την Χαρογκέιτ.

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ κέρδισε 0-4 εκτός έδρας την Φόρεστ Γκριν, πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Προηγήθηκε με τον Ο’ Κλαρκ στο 11ο λεπτό, σκοράροντας τρία ακόμη τέρματα στο τελευταίο 20λεπτο, με τους Νίκολς (69’), Σουάν (78’), Ο’ Κλαρκ (97’).

Η Μάνσφιλντ επικράτησε με 0-4 της Φόρεστ Γκριν, δείχνοντας να επανέρχεται στην καλή αγωνιστική κατάσταση. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη της, πάλι χωρίς να δεχθεί κάποιο γκολ, με την προηγούμενη να είναι η πρώτη στην έδρα της, έπειτα από τρία παιχνίδια στα οποία είχε δύο ισοπαλίες και μία ήττα.

Εξακολουθεί να έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, αλλά και τις λιγότερες ήττες σε αυτό, ούσα στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο. Και είναι στο +4 από την τέταρτη που οδηγεί στα play off για την άνοδο, στο -4 από την κορυφή, ενώ διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας.

Μάνσφιλντ Στατιστικά

*13/20 under 2,5 εντός έδρας

*12/20 N/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κόλτσεστερ, αν και σκόραρε με τον Μουλντούν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, σε ένα παιχνίδι που η αντίπαλος της έκανε αρκετά άστοχα σουτ.

Η Χάρογκεϊτ συμπλήρωσε έξι σερί αγώνες χωρίς ήττα, με τέσσερις νίκες, τελευταία με 1-0 εντός έδρας επί της Κόλτσεστερ. Επίσης έχει εφτά νίκες στους 10 ελευταίους που έχει χάσει μόνο έναν.

Πάντως η μοναδική της ήττα σε αυτό το διάστημα ήταν στο γήπεδό της, από την Τρανμίρ, μία μέτρια προς κακή ομάδα!

Είναι για τα καλά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, εντός πρώτης επτάδας και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, αλλά σε απόσταση βολής από τρεις ομάδες πίσω της. .