*20η αγωνιστική

*Η Μάνσφιλντ είναι αήττητη εντός έδρας από την Τρανμίρ με πέντε νίκες και μία ισοπαλία.

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Σουίντον, με τέρμα του Γιανγκ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Νωρίτερα είχε βρεθεί να χάνει από τέρμα του ίδιου παίκτη, στο 38’, ενώ ο Άκινς στο 49ο λεπτό είχε ισοφαρίσει.

H Μάνσφιλντ ηττήθηκε 2-1 εκτός έδρας από την Σουίντον, με αυτή να είναι η πρώτη της φετινή στο πρωτάθλημα. Συνολικά ήταν η δεύτερη συνεχόμενη, πέμπτη στα εφτά τελευταία παιχνίδια, αλλά όλες οι προηγούμενες ήταν σε διάφορους θεσμούς, στους οποίους και δεν συνεχίζει.

Αυτό που συνεχίζει είναι να έχει η ίδια τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, οκτώ συνολικά, κάτι που την κρατάει και λίγο πίσω από την κορυφή, παρόλο που έχει μόλις μία ήττα.

Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, στο +1 από την ομάδα πίσω της. Και έχει πάντα την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας.

Όπως είπε και ο προπονητής της, Νάιτζελ Κλαφ, περιμένει αντίδραση από τους παίκτες του μετά την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα.

Μάνσφιλντ Στατιστικά

*Τέσσερις σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*8/14 under 2,5 εντός έδρας, 5/9 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΤΡΑΝΜΙΡ

Προηγούμενο ματς: H Τρανμίρ κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Tζίλιγχαμ, σε έναν αγώνα που πέτυχε τρία γκολ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στις αρχές του δευτέρου, με τους Άπτερ (43’, 60’), Τζένκινς (53’), με την αντίπαλο της απλά να μειώνει με τον Μαχόνεϊ στις καθυστερήσεις.

Η Τρανμίρ κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Τζίλιγχαμ, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της που δεν χάνει. Αλλά ακόμη δεν έχει νίκη μακριά από την έδρα της την φετινή σεζόν, με 10 ήττες και δύο ισοπαλίες.

Στο πρωτάθλημα είναι πάντα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, αλλά το τελευταίο αποτέλεσμα την έβγαλε εκτός ζώνης υποβιβασμού, στο +2 από την Φόρεστ Γκριν που είναι εντός αυτής και ακριβώς από πίσω της.