*35η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σάλφορντ-Μάνσφιλντ 1-2

*6/8 over 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Γουόλσολ, με τον Ματ στο 47’ να ανοίγει το σκορ για την αντίπαλο της, πριν ισοφαρίσει με τον Κουίν στο 50’. Αλλά τελικά ηττήθηκε από γκολ του Αγκμπομπεγκένα στο 65ο λεπτό.

Μετά από τρεις σερί νίκες, δύο εκ των οποίων ήρθαν με συνολικό σκορ 13-2, ήρθε μία “σφαλιάρα” να φέρει την Μάνσφιλντ στα ίσα της, χάνοντας με 2-1 εκτός έδρας από την Γουόλσολ!

Στο γήπεδό της έχει δύο σερί νίκες, τέσσερις στα οκτώ τελευταία παιχνίδια που έχει και μία ήττα.

Εξακολουθεί να έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, αλλά και τις λιγότερες ήττες σε αυτό, ούσα στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, πλησιάζοντας σε απόσταση βολής, στο -1, την κορυφή. Και είναι στο +2 από την τέταρτη που οδηγεί στα play off για την άνοδο, ενώ διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας.

Μάνσφιλντ Στατιστικά

*Τρεις σερί αγώνες με over 2,5

*11/16 under 2,5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΑΛΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Σάλφορντ κέρδισε 5-3 εντός έδρας την Μπάροου. Προηγήθηκε με τον Χέντρι στο 36’, πριν βρεθεί να χάνει από τέρματα των Στόκτον (42’), Γουάρεν (47’). Αλλά στη συνέχεια πέτυχε τέσσερα γκολ με τους ΜακΆλενι (57’), Χέντρι (67’), Σμιθ (77’, 86’), πριν δεχτεί ένα τέρμα από τον Στόκτον στις καθυστερήσεις.

Η Σάλφορντ δείχνει ανεβασμένη για τα καλά, κερδίζοντας και την Μπάροου με 5-3 εντός έδρας, πετυχαίνοντας τέταρτη νίκη στους οκτώ τελευταίους αγώνες όπου είναι αήττητη

Μάλιστα σε αυτό το διάστημα κέρδισε δύο ομάδες που διεκδικούν απευθείας άνοδο, τις Κρου, Ρέξαμ!

Ακόμη είναι πάρα πολύ πίσω, στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ξεφεύγοντας λίγο περισσότερο από τη ζώνη του υποβιβασμού, απέχοντας πλέον, από πλευράς βαθμών, περισσότερο από αυτήν, απ’ ότι από την πρώτη επτάδα και τη διεκδίκηση της ανόδου. Αλλά εξακολουθεί να είναι πολύ μακριά.