7η αγωνιστική

*Μετρούν 7/10 παιχνίδια με over 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί ισοπαλία στα πρόσφατα 11 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΜΑΓΙΟΡΚΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με σκορ 5-3 εκτός έδρας, από τη Τζιρόνα, στο πρωτάθλημα. Μόλις στο 4’ ο Μουρίτσι με πέναλτι το 0-1, στο 36’ ο Λόπεθ το 1-1 και στο 33’ ο Ντόβμπικ με πέναλτι έκανε το 2-1. Στο 37’ ο Μαρτίν το 3-1 και στο 45’ ο Ερέρα το 4-1 του ημιχρόνου. Στο 57’ ο Σάβιο σκόραρε για το 5-1. Στο 88’ και στο 90+5’ ο Πρατς μείωσε για το τελικό 5-3.

Η Μαγιόρκα δεν κατάφερε να είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστική στην Καταλονία, κόντρα στη Τζιρόνα (5-3), ανεξαρτήτως τι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα. Παρότι ήταν εκείνη που προηγήθηκε νωρίς στο παιχνίδι, βρέθηκε να χάνει με 4-1 στο πρώτο ημίχρονο και 5-1 πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας στην αναμέτρηση.

Έχασε μετά από δύο σερί παιχνίδια στο πρωτάθλημα, στα οποία είχε μαζέψει τέσσερις βαθμούς με μία νίκη και μία ισοπαλία. Πανηγύρισε επιτέλους την πρώτη νίκη στη Λα Λίγκα, στο προηγούμενο, επικράτησε της Θέλτα με σκορ 0-1 στη Γαλικία. Μία νίκη και δύο ισοπαλίες σε έξι αγωνιστικές έως τώρα.

“Έχουμε γυρίσει σελίδα, δε θα μας επηρεάσει το προηγούμενο αποτέλεσμα. Κόντρα στη Μπαρτσελόνα δεν χρειάζεται να δώσεις κίνητρο στους παίκτες”, δήλωσε μεταξύ άλλων, ο προπονητής των “Νησιωτών”, Χαβιέρ Αγκίρε.

Όσον αφορά την αποστολή, δεν είναι διαθέσιμος ο κεντρικός αμυντικός Αντόνιο Ραΐγιο, όμως επιστρέφει ο Κοπέτε. Επίσης, είναι εκτός ο μέσος Ομάρ Μασκαρέλ και ο μπακ Τόνι Λάτο.

Μαγιόρκα Στατιστικά

*3/6 αναμετρήσεις έληξαν με No Goal

*4/6 παιχνίδια τελευταία με under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 5/10 ματς εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με σκορ 3-2 εντός έδρας της Θέλτα, για το πρωτάθλημα. Στο 19’ ο Στραντ Λάρσεν σκόραρε για το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 76’ ο Δουβίκας έκανε το 0-2, όμως στο 81’ και στο 85’ ο Λεβαντόφσκι ισοφάρισε σε 2-2. Στο 89’ ο Κανσέλο ολοκλήρωσε την ανατροπή για τη Μπαρτσελόνα.

Η Μπαρτσελόνα μπορεί να δυσκολεύτηκε απέναντι στη Θέλτα (3-2) στο εντός έδρας ματς της προηγούμενης αγωνιστικής, όμως έκανε επική ανατροπή μέσα σε οκτώ λεπτά και έδειξε ότι έχει χαρακτήρα ως ομάδα και μπορεί ανά πάσα στιγμή να φέρει τα πάνω-κάτω.

Ήταν η έκτη διαδοχική νίκη για τους “Μπλαουγράνα”, σε πρωτάθλημα και Τσάμπιονς Λιγκ, δεν έχουν υποστεί ήττα σε επτά επίσημες αναμετρήσεις. Μοναδική απώλεια, παραμένει στην πρεμιέρα της Λα Λιγκα, το 0-0 κόντρα στη Χετάφε, στη Μαδρίτη.

Εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Ρεάλ στο μαδριλένικο ντέρμπι με την Ατλέτικο και ανέβηκε στην κορυφή της κατάταξης, μαζί με την επίσης καταλανική ομάδα, Τζιρόνα. “Ήταν μια εξαιρετική εβδομάδα για εμάς, πολύ περισσότερο αφού έχασε η Ρεάλ και είμαστε πρώτοι”, είπε μεταξύ άλλων στη συνέντευξη τύπου ο Τσάβι.

Όσον αφορά την αποστολή, νέο πρόβλημα αποτελεί ο τραυματισμός του Φρένκι ντε Γιονγκ από το ματς με τη Θέλτα, ο Ολλανδός χαφ έμεινε εκτός. Επίσης, παραμένει εκτός δράσης εδώ και καιρό, ο Πέδρι με τραυματισμό.