*Δεύτερο παιχνίδι για τα play off του Europa Conference League με την ομάδα που προκρίνεται να περνάει στη φάση των “16”. Ακολουθεί επαναληπτικός στην έδρα της τωρινής φιλοξενούμενης. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Σερβέτ – Λουντογκόρετς 0-0

*Μόνο η Μακάμπι Χάιφα είχε περισσότερα παιχνίδια στη φάση των ομίλων φέτος που δεν σκόραρε, από τα τρία της Σερβέτ που έμεινε στο μηδέν. Επίσης η Σερβέτ είχε το δεύτερο χειρότερο ποσοστό αποτελεσματικότητας (4 γκολ σε 82 σουτ), μετά από την Χάκεν (3 γκολ σε 79 σουτ).

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Η Λουντογκόρετς κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Τσέρνο Μόρε, με τον Ντάνι Μάρτιν να ανοίγει το σκορ στο όγδοο λεπτό για την αντίπαλο της, αλλά ανέτρεψε το σκορ με τρία γκολ πριν λήξει το ημίχρονο, από τους Κρουζ (12’, 36’), Πιοτρόφσκι (42’).

Η Λουντογκόρετς επικράτησε 3-1 εντός έδρας της Τσέρνο Μόρε, στο μεγάλο παιχνίδι κορυφής, πετυχαίνοντας έκτη νίκη στους οκτώ τελευταίους αγώνες που δεν έχει κάποια ήττα.

Είναι πάντα στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στη χώρα της, ισόβαθμη με την δεύτερη Τσέρνο Μόρε, αλλά με αγώνα λιγότερο. Επίσης είναι αήττητη στις έξι τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις της, έχοντας την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας.

Εν αντιθέσει με την αντίπαλο της, έχει λίγο μεγαλύτερη πρόσφατη ευρωπαϊκή εμπειρία, με συνεχείς συμμετοχές σε ομίλους ευρωπαϊκών διοργανώσεων τα τελευταία χρόνια. Αλλά από αυτή τη φάση και έπειτα έχει συνήθως τα προβλήματα στο να προχωρήσει, μοιάζοντας να είναι το “ταβάνι” της.

Λουντογκόρετς Στατιστικά

*4/5 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*16/20 over 2,5 εντός έδρας φέτος.

ΣΕΡΒΕΤ

Προηγούμενο ματς: Η Σερβέτ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Λουγκάνο, με ανατροπή, αφού βρέθηκε να χάνει με τέρμα του Μαχμούντ στο 11’, αλλά ισοφάρισε με τον Στεφάνοβιτς στο 83’ και πήρε τη νίκη με γκολ του Μπόλα στο 89’, αφού αποβλήθηκε αντίπαλος παίκτης στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Σερβέτ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Λουγκάνο, αν και χρειάστηκε να μείνει με 10 παίκτες η αντίπαλος της για να καταφέρει να σκοράρει! Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από δύο αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει.

Μακριά από την έδρα της έχει μόνο μία νίκη και τρεις ισοπαλίες στους έξι τελευταίους αγώνες της.

Είναι πάντα στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Ελβετίας, πίσω από την πρωτοπόρο Γιανγκ Μπόις, αλλά στο -7 από αυτήν. Δείχνει σιγά – σιγά να επιστρέφει στην παλιά της αίγλη, μία ομάδα που έφτασε να υποβιβαστεί ως την τρίτη κατηγορία της χώρας το 2015!