* 9η αγωνιστική.

* Η Μιγιονάριος έχει δεχτεί τουλάχιστον 1 γκολ σε καθένα από τα 3 τελευταία.

* Έχει πετύχει πρώτη γκολ σε 5/6 τελευταία.

ΜΙΓΙΟΝΑΡΙΟΣ

Προηγούμενο ματς: Ήττα από την Πατριότας εκτός με 1-0 από το γκολ του Πένια στο 68’. Με παίκτη περισσότερο από το 79’ λόγω αποβολής του χαφ Αλαρκόν, στο 85’ έχασε και η ίδια με τον ίδιο τρόπο τον στόπερ Βανέγας.

Σαν να έπαιζε εντός έδρας ήταν το παιχνίδι στην Τούνχα και πάλι κατάφερε να το χάσει… Δεν την ήθελε και η τύχη, έχασε απίστευτες ευκαιρίες να προηγηθεί ενώ στη μία και μοναδική της αντιπάλου, βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ. Τρομερός ο εκνευρισμός της στη συνέχεια, το εκμεταλλεύτηκε η Πατριότας που χάλασε εντελώς το παιχνίδι και δεν της επέτρεψε να βρει ρυθμό για να γίνει ξανά πραγματικά απειλητική.

Μένει πίσω στη βαθμολογία, έχει βρεθεί εκτός οκτάδας, από ‘κει που ξεκίνησε ως πρώτο φαβορί για τον τίτλο. Στην παρούσα φάση αυτό δεν είναι πρόβλημα, αλλά συνδυαζόμενο με τις πολλές απουσίες που έχει, προκαλεί νευρικότητα, στον Γκαμέρο, στους παίκτες και κυρίως στους οπαδούς της ομάδας.

Νέα απώλεια ο αριστερός μπακ Άριας, η απουσία του οποίου σε συνδυασμό με εκείνη του Μπερτέλ αφήνει μεγάλο κενό στο αριστερό άκρο της άμυνας.

Μιγιονάριος Στατιστικά

* Τρέχει σερί με 4 under 1,5, στα 2 τελευταία δεν σκόραρε.

* Under 2,5 τα 4 τελευταία παιχνίδια που έδωσε εντός σε πρωτάθλημα και τελικό Σούπερ Λίγκα.

ΟΝΣΕ ΚΑΛΔΑΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε στο κλάσικο από την Ντεπορτίβο Περέιρα με 1-2 εντός. Βρέθηκε να χάνει με 2-0 από το πρώτο δεκάλεπτο από τα γκολ των Κιντέρο (2’) και Ιμπάργουεν (7’), μείωσε στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Ντάιρο Μορένο.

Μπήκε στο παιχνίδι ένα δεκάλεπτο αργότερα απ’ όσο έπρεπε και αυτό πλήρωσε. Μετά το 0-2 ήταν σχεδόν μόνιμα στην επίθεση, έχασε μεγάλες ευκαιρίες να μειώσει νωρίτερα και να μπει ξανά στο ματς, όταν έκανε το 1-2 με τον Μορένο ήταν πολύ αργά για κάτι περισσότερο.

Πολύ αρνητικό αποτέλεσμα που φέρνει απογοήτευση, ο κόσμος γέμισε σε μεγάλο βαθμό το “Παλογκράντε” και δημιούργησε πολύ όμορφη ατμόσφαιρα, αλλά η ομάδα για άλλη μια φορά τα τελευταία χρόνια τον απογοήτευσε. Λογικό να επηρεάσει ψυχολογικά τους παίκτες, ο Ερέρα έχει την εμπειρία ως προπονητής να προσπαθήσει να το περιορίσει αυτό και να παρουσιάσει μια ομάδα έτοιμη από κάθε άποψη για ένα ματς όπως αυτό με τη Μιγιονάριος στην Μπογκοτά.