*5η αγωνιστική

*GG στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αυστρίας

ΛΑΣΚ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Ζρίνσκι. Ο Ζούλι σκόραρε δύο φορές (4′, 12′), προτού ο Μπιλμπίγια διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 71′.

Το πρώτο βήμα για πρόκριση στους ομίλους του Κόνφερενς Λιγκ έκανε μεσοβδόμαδα η ΛΑΣΚ επικρατώντας της Ζρίνσκι. Ήταν συνολικά καλύτερη στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου, πλέον οι δύο ομάδες ανανέωσαν το ραντεβού τους για την Πέμπτη στη Βοσνία. Το συγκρότημα του Σάγκεντερ προέρχεται στο πρωτάθλημα από ισοπαλία στην έδρα της Τιρόλ (1-1).

Είχε τον έλεγχο καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και πίεσε για την ανατροπή των δεδομένων, χωρίς αποτέλεσμα. Η ΛΑΣΚ γνώρισε μόλις μία ήττα σε 17 αναμετρήσεις με αντίπαλο την Αούστρια Βιέννης (δέκα νίκες, έξι ισοπαλίες), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης: Τον Σεπτέμβριο 2021 εντός έδρας με 2-0.

ΛΑΣΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με τη Βόλφσμπεργκερ.

Παρά την απογοήτευση από τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό και τη βαριά ήττα από τη Λέγκια Βαρσοβίας στην πρωτεύουσα (5-3), η Αούστρια Βιέννης πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στη Βόλφσμπεργκερ με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς γκολ. Είχε το πάνω χέρι σε όλη τη διάρκεια και δημιούργησε σπουδαίες ευκαιρίες για να σκοράρει, παράλληλα στάθηκε τυχερή στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν είδε το σουτ του Γιάσιτς να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι της.

Έχει απολογισμό 1-1-2 σε τέσσερις αγωνιστικές, στις τρεις από τις οποίες δεν κατάφερε να σκοράρει. Δυσκολεύονται οι πρωτευουσιάνοι στην έδρα της ΛΑΣΚ: Στις οχτώ τελευταίες επισκέψεις τους γνώρισαν έξι ήττες (μία νίκη, μία ισοπαλία) και δεν σκόραραν στις τέσσερις. Εξέτισε την ποινή τριών αγωνιστικών κι επιστρέφει ο Μάρτινς.