*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λίβινγκστον-Μάδεργουελ 2-0.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Μάδεργουελ-Λίβινγκστον 3-1.

ΛΙΒΙΝΓΚΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρος Κάουντι με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπρόφι στο 21’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 27’. Το 2-1 πέτυχε ο Άντερσον στο 47’ και το 2-2 ο ίδιος στο 86’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σιμς στο 90+2’.

Το βαθμό της ισοπαλίας μέσα από τα χέρια της έχασε η Λίβινγκστον. Μπορεί να μπήκε νωθρά μένοντας αρκετά πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των γηπεδούχων, καθώς και τις ευκαιρίες που δημιούργησε, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα. Εν τέλη στις καθυστερήσεις υπέκυψε για ακόμα μία φορά, δεχόμενη το καθοριστικό γκολ.

Ήττα σε ένα από τα πιο κρίσιμα παιχνίδια της γνώρισε την προηγούμενη αγωνιστική και είναι σαφώς απογοητευμένη. Δεν θα το βάλει κάτω παρ’ όλα αυτά και σήμερα θέλει να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα ώστε να ξεπεράσει την κακή αμυντικά Μάδεργουελ. Έδειξε σημάδια βελτίωσης στα τελευταία παιχνίδια της, σκόραρε με μεγαλύτερη ευκολία και συνέπεια, παρ’ όλα αυτά μέτρησε μόλις μία νίκη. Στο -7 από την 11η Ρος Κάουντι, με τις πιθανότητές της για παραμονή ολοένα και να λιγοστεύουν.

Λίβινγκστον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΑΔΕΡΓΟΥΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σέλτικ με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Σπάιταλ στο 43’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Άιντα στο 51’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 90+4’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πάλμα στο 90+6’.

Πάλεψε η Μάδεργουελ, αλλά υπέκυψε στο τέλος κόντρα στην ανώτερη Σέλτικ. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί λίγο πριν τη λήξη του, όμως στην αρχή της επανάληψης έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί άμεσα την ισοφάριση. Στη συνέχεια δέχθηκε ασφυκτική πίεση και εν τέλη υπέκυψε, δεχόμενη δύο γκολ στις καθυστερήσεις του ματς.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Είχε δύσκολες αναμετρήσεις απέναντι σε Χαρτς (2-0) και Σέλικ (1-3), με αποτέλεσμα οι ήττες να θεωρούνται «εντός προγράμματος». Υποχρεωμένη να κυνηγήσει το τρίποντο είναι στο σημερινό παιχνίδι, καθώς αν θέλει να βρεθεί εντός εξάδας, θα πρέπει να περνάει από τέτοιες έδρες. Μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά προβλήματα των γηπεδούχων ώστε να βρει δίχτυα, παρ’ όλα αυτά δεν θα πρέπει να τους υποτιμήσει σε καμία περίπτωση, καθώς μπορεί εύκολα να της κοστίσει.