*Στον πρώτο γύρο: Τσιταντέλα – Λέκκο 2-1

*GG στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΛΕΚΚΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-1) από την Άσκολι. Ο Λεπορέ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με πέναλτι στο 13′. Απάντησαν οι Καλιγκαρά (19′ πεν., 42′ πεν.), Μπελούτσι (71′) και Τζούριτς (86′).

Έκανε το λάθος να προηγηθεί στην έδρα της Άσκολι, είδε τα δεδομένα να ανατρέπονται πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου κι έχασε τεράστια τριπλή ευκαιρία στο δεύτερο για να ισοφαρίσει σε 2-2.

Τελικά η ουραγός Λέκκο επέστρεψε δίκαια με άδεια χέρια από το “Cino e Lillo Del Duca”, γνώρισε την τέταρτη σερί ήττα της κι έδωσε συνέχεια σε αρνητικό σερί έντεκα αγωνιστικών, στις οποίες απέσπασε μόλις έναν βαθμό! Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας πέτυχε μόλις δύο γκολ και δέχτηκε έντεκα, κάνοντας το αρνητικό 5Χ5. Διαθέσιμος ο Τσέλιακ, συμπλήρωσε κάρτες ο Γκουλιελμότι.

ΛΕΚΚΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Μόντενα. Ο Αματούτσι άνοιξε το σκορ στο 13′, προτού απαντήσει ο Μανίνο για τους φιλοξενούμενους στο 41′.

Δεύτερη σερί ισοπαλία για την Τσιταντέλα που συνεχίζει να αγνοεί τη νίκη σε δέκα αγωνιστικές, στις οχτώ προηγούμενες γνώρισε ισάριθμες ήττες. Πρέπει να γυρίσουμε στις 13 Ιανουαρίου για να βρούμε την τελευταία που πανηγύρισε επί της Παλέρμο (2-0 εντός). Πριν την διακοπή για τις Εθνικές ευτύχησε να προηγηθεί της Μόντενα στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε, δέχτηκε την ισοφάριση στη δεύτερη των φιλοξενούμενων.

Ισορροπημένο το δεύτερο ημίχρονο στο οποίο η Μόντενα είχε δοκάρι από απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στις επτά τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές η “Τσίτα” έχει απολογισμό 0-3-4: Δεν κατάφερε να σκοράρει στις τέσσερις και δέχτηκε 2+ γκολ σε ισάριθμες. Τιμωρημένος ο Μπράνκα, συμπλήρωσε κάρτες ο Μπράνκα.