*NG στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΛΕΚΚΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με την Τερνάνα.

Χρειάστηκε κάποιες εντυπωσιακές αποκρούσεις του Σαράκο για να σταθεί όρθια στην έδρα της Τερνάνα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Λέκκο ανέβασε σταδιακά ρυθμούς και δημιούργησε τις ευκαιρίες για να “κλέψει” τους τρεις βαθμούς της νίκης καταφέρνοντας, απλά, να βάλει τέλος σε αρνητικό σερί έξι ηττών.

Κράτησε το μηδέν για πρώτη φορά μετά τις 3 Δεκεμβρίου, όταν είχε επικρατήσει της Μπάρι (1-0 εντός), παραμένοντας, ωστόσο, στην τελευταία θέση της Σέριε Β και στο -5 από αυτές που οδηγούν στα πλέι άουτ. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές επικράτησε μόνο της Σουντιρόλ (2-1) στις 26 Δεκεμβρίου, στις υπόλοιπες τέσσερις γνώρισε ισάριθμες ήττες με διαφορά γκολ 4-10. Την ποινή τιμωρίας τους εξέτισαν Κροτσιάτα και Σερσάντι, ξεπέρασαν την ίωση που τους ταλαιπώρησε οι Ινγκλέσε και Ιονίτσα.

ΛΕΚΚΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΟΜΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Πάρμα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 3′ με Μπενέντιτσακ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βέρντι στο 24′.

Κατώτερη των προσδοκιών παρουσιάστηκε η Κόμο απέναντι στην πρωτοπόρο Πάρμα, απ’ την οποία βρέθηκε με το καλημέρα πίσω στο σκορ στο “Giuseppe Sinigaglia”. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν άλλες δύο καλές ευκαιρίες για να κάνουν το 2-0, προτού ο Βέρντι ισοφαρίσει περίπου στα μισά του πρώτου ημιχρόνου.

Δεν απείλησε εκ νέου το συγκρότημα του Ρόμπερτς, φτάνοντας τους 46 βαθμούς διατηρείται στην 5η θέση και στο -2 από τη 2η που οδηγεί απευθείας στα μεγάλα σαλόνια. Στις οχτώ τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές ηττήθηκε μόνο από Μπρέσια (2-0) και Παλέρμο (3-0): Στις υπόλοιπες σημείωσε τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες. Εξαιρετικά αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Κουτρόνε, στην καλύτερη θα καθίσει στον πάγκο.