21η αγωνιστική

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν.

Δείτε όλες τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στην Ελλάδα

ΛΕΙΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Τσέστερφιλντ με σκορ 1-0, στα πλαίσια του FA Cup. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Κούπερ με αυτογκόλ στο 40’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Λέιτον Όριεντ. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, καθώς δεν ήταν σε καμία περίπτωση δημιουργική, ενώ όπως ήταν φυσικό δεν απείλησε καθόλου. Αμυντικά δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, αλλά έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο.

Να ανατρέψει την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται αυτή την περίοδο θέλει, έχοντας σύμμαχο την έδρα της. Δεν πείθει με την εικόνα της, έχει πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται μονίμως γκολ. Μεσοεπιθετικά βρίσκει μεν λύσεις, αλλά δεν της είναι αρκετό ώστε να αποσπάσει τα επιθυμητά αποτελέσματα.

Λέιτον Όριεντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΤΕΡΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Φλίτγουντ, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το 1-0 ο Κόλινς στο 25’ και το 2-0 ο ίδιος στο 77’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τζουλς στο 88’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Ντέρμπι. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, όντας σε εξαιρετική κατάσταση αυτή τη χρονική στιγμή. Παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο, πιέζει έντονα και ψάχνει το γκολ, ενώ παράλληλα είναι φανερά βελτιωμένη στα μετόπισθεν, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της. Δυσκολεύεται αρκετά στις εξόδους της, παρ’ όλα αυτά σκοράρει με συνέπεια, ακόμα και που δεν πανηγυρίζει συχνά νικηφόρα αποτελέσματα.