*2η αγωνιστική

*GG στα 9/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 2,5 στα 7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΛΕΙΨΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Στουτγκάρδη. Ο Ενκουνκού άνοιξε το σκορ μόλις στο 8′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Αχαμαντά στο 31′.

Γκέλα με το καλημέρα για τη Λειψία που δεν κατάφερε να προσπεράσει το εμπόδιο της Στουτγκάρδης (1-1) την προηγούμενη βδομάδα. Προηγήθηκε νωρίς στην αναμέτρηση, στη συνέχεια δέχτηκε πίεση από τους γηπεδούχους που αρχικά ισοφάρισαν στο 31′ και έπειτα είχαν δοκάρι με τον Μαυροπάνο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι “κόκκινοι ταύροι” είχαν τέσσερις μεγάλες ευκαιρίες για να “κλέψουν” το “τρίποντο”, ωστόσο βρήκαν τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε ετοιμότητα.

“Ακόμα και χωρίς τον Μοντέστ στην επίθεση, η Κολωνία θα ακολουθήσει το κλασικό αγωνιστικό πλάνο της. Διαθέτει τεράστια ποιότητα στο ρόστερ”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Τεντέσκο που παραμένει αήττητος σε πέντε αναμετρήσεις με τους “τράγους” (3-2-0/ 15-11 τα γκολ). Ανακοινώθηκε κι επίσημα η επιστροφή του Βέρνερ (ΕΠ) στη Λειψία από την Τσέλσι έναντι 20 εκ. ευρώ. Μάλιστα ενδέχεται να πάρει θέση βασικού στη σημερινή αναμέτρηση. Δανεικός στη Χόφενχαϊμ δόθηκε ο Ανχελίνιο (ΑΜ).

ΛΕΙΨΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΛΩΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Σάλκε. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Κιλιάν (49′) και Κάιντς (62′), μείωσε ο Μπίλτερ στο 76′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λιούμπιτσιτς στο 80′. Με δέκα ποδοσφαιριστές αγωνίζονταν από το 35′ οι φιλοξενούμενοι (Ντρέξλερ).

Εκμεταλλευόμενη το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε δέκα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, η Κολωνία έκανε ντεμπούτο με το δεξί στο πρωτάθλημα επικρατώντας της Σάλκε στο “RheinEnergieStadion” (3-1). Πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο σκοράροντας δύο φορές μέχρι το 62′, δεν πτοήθηκε από τη μείωση του σκορ σβήνοντας κάθε ελπίδα των φιλοξενούμενων στο 80′. “Αντιμετωπίσαμε κάποια προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο με τη Σάλκε.

Κόντρα στη Λειψία θα πρέπει να μπούμε πιο σοβαροί και να κινηθούμε γρήγορα. Θέλουμε να εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες μας”, ανέφερε ο προπονητής Μπάουμγκαρτ. Παρελθόν αποτέλεσε από τους “τράγους” ο περσινός πρώτος σκόρερ τους Μοντέστ (ΕΠ), μετακόμισε έναντι 5,1 εκ. ευρώ στην Ντόρτμουντ. Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή ή όχι του Χιούμπερς, θέση βασικού διεκδικεί ο Ανταμιάν στην κορυφή της επίθεσης.