*15η αγωνιστική

ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρουζέιρο έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Φλουμινένσε, σε ένα παιχνίδι που έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 42ο λεπτό. Και βρέθηκε να χάνει από γκολ του Μάνοελ στο 45’, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ολιβέιρα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Όμως δεν άντεξε ως το τέλος και έχασε με 2-1 χάρη σε τέρμα του Κάνο στο 56’.

Η Κρουζέιρο έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Φλουμινένσε, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, για το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι στο κύπελλο, αλλά ο τρόπος που ήρθε αυτή η ήττα, σε συνδυασμό με το σκορ και την εμφάνιση, της επιτρέπουν να αισιοδοξεί ενόψει του επαναληπτικού στο γήπεδό της! Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της στους τρεις τελευταίους αγώνες της, όμως στην έδρα της παραμένει αήττητη εδώ και 12 παιχνίδια, συμπεριλαμβανομένων και όλων στο εθνικό πρωτάθλημα, με 10 νίκες, 6/6 για τον θεσμό που αγωνίζεται απόψε, χωρίς να έχει δεχθεί καν γκολ!

Παρόλο που δεν έπαιξε το περασμένο Σαββατοκύριακο στο πρωτάθλημα, παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, αν και η απόσταση της από την δεύτερη Βάσκο Ντα Γκάμα μειώθηκε στο +1, έχοντας όμως αγώνα λιγότερο. Αλλά είναι στο +10 από την 5η θέση που δεν εξασφαλίζει άνοδο, ενώ έχει ακόμη την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μέσοι Λέο Παϊς, Ζοάο Πάουλο, ο γκολκίπερ Γκάμπριελ Μπραζάο, και ο επιθετικός Ζάζα, χτύπησε και ο επιθετικός Ραφαέλ Σίλβα που θα απουσιάσει, αλλά έγινε καλά και γυρίζει ο αμυντικός Βάγκνερ.

Κρουζέιρο Στατιστικά

*Εχει 4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 13/16 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει οκτώ σερί N/G μαζί με under 2,5 εντός έδρας, 6/6 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σπορτ Ρεσίφε έφερε 0-0 εντός έδρας με την Μπρούσκε, σε έναν αγώνα που και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν και να κερδίσουν, με την ίδια λίγο πιο επιθετική και απειλητική από την αντίπαλο της.

Η Σπορτ Ρεσίφε «κόλλησε» στο 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Μπρούσκε και η εμφάνιση της δεν ήταν τέτοια που να αξίζει τη νίκη. Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη ισοπαλία, τέταρτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει. Και μακριά από την έδρα της δεν έχει νίκη εδώ και τρεις αγώνες, αλλά με δύο ισοπαλίες.

Είναι πάλι εκτός πρώτης τετράδας και θέσεων που εξασφαλίζουν άνοδο. Βέβαια είναι στην 5η θέση και σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από την τέταρτη Γκρέμιο, με τους αγώνες της να έχουν με διαφορά τα λιγότερα τέρματα στην κατηγορία!

Και αυτή προχώρησε σε αλλαγή προπονητή, αλλά δεν θα έχει τον νέο στον πάγκο της απόψε, αφού ο Λίσκα που συμφώνησε δεν έφτασε εγκαίρως στο Ρεσίφε και θα παραταχθεί σήμερα με υπηρεσιακό στον πάγκο της.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο μέσος Ντένερ και ο επιθετικός Ζάντερσον και τιμωρημένος είναι ο μέσος Τζιοβάνι, αλλά επιστρέφουν από τιμωρία οι αμυντικοί Ραφαέλ Τιέρε, Εζεκιέλ και ο επιθετικός Βανέγκας.

Σπορτ Ρεσίφε Στατιστικά

*Εχει 15/17 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 14/18 under 2,5 εκτός έδρας, εννιά σερί στα πιο πρόσφατα, 7/7 στο εθνικό πρωτάθλημα.