*12η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΡΟΟΥΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι έχασε με 4-1 εκτός έδρας από την Ντονκάστερ, αν και ισοφάρισε με τον Τίλεϊ στο 42ο λεπτό το τέρμα που δέχθηκε από τον Ολόγου στο 40’. Αλλά δεν είχε απάντηση στα τρία γκολ που δέχθηκε στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης από τους Μίλερ (59’ πεν., 67’), Χερστ (83’).

Η Κρόουλι έχασε και από την Ντονκάστερ με 4-1 εκτός έδρας, ούσα ανταγωνιστική μόνο για ένα ημίχρονο. Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη ήττα, όμως όλες ήταν μακριά από το γήπεδο της. Σε αυτό είναι αήττητη στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια της, με δύο νίκες στο συγκεκριμένο διάστημα.

Είναι πάρα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά ισόβαθμη με την Χάρτλπουλ που είναι εντός αυτής, μετά τον βαθμό που πήρε χθες, ούσα στην 22η θέση του, την τελευταία θέση παραμονής. Και πριν τον χθεσινό αγώνα της, είχε τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος μαζί με την Χάρτλπουλ.

Στο παιχνίδι της πρεμιέρας χτύπησε ο γκολκίπερ Μπάλκομπ που δύσκολα θα παίξει απόψε, όπως και οι τραυματίες Κονρόι (ΑΜ), Φράνκομπ (ΜΕ), Ομόλε (AM), Τζενκς (ME), Λιντς (ΑΜ) που είναι αμφίβολοι, επιστρέφει ο νεαρός διεθνής επιθετικός Μπαλαγκίζι.

Κρόουλι Στατιστικά

*Εχει 5/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 6/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 4/7 G/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Στίβενεϊτζ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Χάρογκεϊτ, σκοράροντας στο 90’ με τον Σουίνι, σε έναν αγώνα που έχανε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, είχε και δοκάρι, χωρίς να κινδυνεύσει σε κανένα σημείο από την αντίπαλο της.

Η Στίβενεϊτζ χρειάστηκε πάλι ένα γκολ στα τελευταία λεπτά, αλλά το βρήκε, κερδίζοντας με 1-0 εντός έδρας την Χάρογκεϊτ. Χαρακτηριστικό είναι πώς έχει σκοράρει στο τελευταίο δεκάλεπτο οκτώ αγώνων της! Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, ενώ έχασε το πιο πρόσφατο παιχνίδι που έπαιξε μακριά από την έδρα της.

Σε κάθε περίπτωση εξακολουθεί να τα πηγαίνει περίφημα στη φετινή σεζόν, αφού βρίσκεται στην 3η και τελευταία θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, σε απόσταση βολής – «αναπνοής» από ομάδα πίσω της, στο +1 συγκεκριμένα. Αλλά έχει μία μικρή απόσταση ασφαλείας, ούσα στο +5 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Ο μέσος Λιστ είναι ακόμη εκτός αγωνιστικής δράσης, αλλά ίσως επιστρέψει κάποιος από τους Αμο (ΜΕ), Μπόστγουικ (ΑΜ) που έχασαν τα τελευταία παιχνίδια λόγω τραυματισμών.