*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Γκρίμσμπι-Κρόουλι 3-0

ΚΡΟΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Ρότσντεϊλ, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, από τους Τέλφορντ (35’), Κονρόι (39’), με τον τερματοφύλακα της να μην έχει ούτε μία απόκρουση στο παιχνίδι!

Η Κρόουλι επιβεβαίωσε την καλή της αγωνιστική κατάσταση, επικρατώντας 2-0 εντός έδρας της Ρότσντεϊλ, με αυτή να είναι η τρίτη της νίκη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν χάνει. Και ειδικά στην έδρα της έχει δύο νίκες και μία ισοπαλία στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκεί.

Ακόμη βέβαια είναι στην 22η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία παραμονής, αλλά πλέον στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +4 για την ακρίβεια, από την ομάδα πίσω της, εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά με παιχνίδι λιγότερο και από τις δύο ομάδες που είναι εντός αυτής.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία αμυντικού Ομόλε, χτύπησε και έχασε τα προηγούμενα παιχνίδια ο μέσος Τζενκς με τη συμμετοχή του και απόψε αμφίβολη, όπως και του αμυντικού Λιντς που τραυματίστηκε στο τελευταίο παιχνίδι. Αλλά το σημαντικότερο είναι πώς πρόσφατα τραυματίστηκαν ο αμυντικός Φραντσιλέτ και ο μέσος Ματς, με αμφότερους να μην αναμένεται να αγωνιστούν ξανά φέτος.

Κρόουλι Στατιστικά

*Εχει τρία συνεχόμενα under 2,5

*Εχει 14/23 G/G εντός έδρας, 11/18 στο πρωτάθλημα

*Εχει 13/23 over 2,5 εντός έδρας, 10/18 στο πρωτάθλημα

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρίμσμπι έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Γουόλσολ, αν και προηγήθηκε με τον Μόρις στο 18ο λεπτό, πριν δεχθεί την ισοφάριση από τον Ντάνιελς στο 50’ σε έναν ισορροπημένο αγώνα.

Η Γκρίμσμπι αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Γουόλσολ, με αυτή να είναι η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία της, τρίτο σερί παιχνίδι χωρίς ήττα. Βέβαια στο πρωτάθλημα δεν χάνει εδώ και πέντε αγώνες, με τρεις ισοπαλίες, όμως μακριά από την έδρα της δεν έχει σκοράρει καν στα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια της, όχι απλά δεν έχει νίκη!

Εξακολουθεί να βρίσκεται στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 15η θέση του, ξεφεύγοντας πάλι στο +15 από την ζώνη του υποβιβασμού, αλλά είναι αρκετά μακριά στο -14, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο. Και σιγά – σιγά «ξεχρεώνει» και τα παιχνίδια που «χρωστάει».

Εχουν επιστρέψει οι περισσότεροι τραυματίες, παραμένει εκτός ο αμυντικός Γκάλαχερ.