*7η αγωνιστική

*4/4 νίκες στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια η Παλμέιρας, τα τρία μαζί με G/G και Over 2,5.

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ

Προηγούμενο ματς: Η Κρισιούμα έχασε 0-2 εντός έδρας από την Μπαϊα, με δύο γκολ που δέχθηκε στο τελευταίο λεπτό, από τους Ντε Πένια (89’), Ζιν Λούκας (90’).

Η Κρισιούμα ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις μετά από πολύ καιρό, όπως ακριβώς τις είχε τελειώσει. Δηλαδή με ήττα από την Μπαϊα, αυτή τη φορά εντός έδρας, με 0-2, για το κύπελλο. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα τον αποκλεισμό της, αν και υπάρχει το ελαφρυντικό πως και τα δύο γκολ τα δέχθηκε στο τελευταίο λεπτό, όταν πίεζε με αρκετούς παίκτες για να πετύχει το ένα τέρμα που θα της έδινε ελπίδες πρόκρισης.

Βέβαια το αξιοσημείωτο είναι πώς παραμένει αήττητη στο εθνικό πρωτάθλημα! Αν και έχει παίξει μόνο τρεις αγώνες σε αυτό, με δύο ισοπαλίες και μία νίκη.

Ενδεχομένως απόψε να έχει αρκετές απουσίες, κυρίως μεσοεπιθετικά, όπως έδειξαν και οι τελευταίες ανοικτές προπονήσεις της ομάδας.

Στην έδρα της έχει πλέον δύο ήττες και εφτά νίκες σε 12 αγώνες.

Κρισιούμα Στατιστικά

*9/13 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*11/14 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Παλμέιρας έφερε 0-0 εντός έδρας με την Σαν Λορέντζο.

Δεύτερη σερί “λευκή” ισοπαλία για την Παλμέιρας, πάλι όμως συνδυάζοντας το με αυτό που ήθελε! Αυτή τη φορά ήρθε στο Κόπα Λιμπερταδόρες, στην έδρα της, απέναντι στην Σαν Λορέντζο, παίρνοντας ουσιαστικά και την αντίπαλο της στην επόμενη φάση του θεσμού μαζί της!

Και η φετινή χρονιά έχει ξεκινήσει πάρα πολύ καλά γι’ αυτήν, έχει σφραγίσει την πρόκριση στους “16” του Copa Libertadores, στο εθνικό πρωτάθλημα τα πηγαίνει μέτρια προς καλά, συνεχίζει και στο κύπελλο.

Γενικώς το 2024 της πηγαίνει αρκετά καλά, αφού σε 31 συνολικά αγώνες, έχει μόνο τρεις ήττες, εκτός από Σάντος και εντός από Ατλέτικο Παραναένσε και Ιντερνασιονάλ, με 18 νίκες στο ίδιο διάστημα.

Ειδικά μακριά από την έδρα της, σε 14 αγώνες εκτός το 2024 έχει εφτά νίκες, με μοναδική της ήττα από την Σάντος.