*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ρόδεραμ-ΚΠΡ 1-1.

ΚΠΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπρίστολ Σίτι με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Τσάιρ στο 41’.

Σημαντικό τρίποντο για την ΚΠΡ, χωρίς να πείσει ιδιαίτερα με την εμφάνισή της. Είχε ευκαιρίες, απείλησε με τις περισσότερες από αυτές την αντίπαλη εστία και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα λίγο πριν το ημίχρονο. Αμυντικά δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα, διατηρώντας με σχετική άνεση το μηδέν παθητικό.

Πήρε ψυχολογία ύστερα από την τεράστια νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής και θέλει να σήμερα να αποσπάσει ένα αντίστοιχο αποτέλεσμα σε μια από τις πιο σημαντικές αναμετρήσεις που αναμένεται να δώσει ως το τέλος της σεζόν. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της το τελευταίο διάστημα, παρ’ όλα αυτά μετράει μόλις μία ήττα στα τελευταία πέντε παιχνίδια της (2-2-1). Έχει βρει ρυθμό και σκοράρει ασταμάτητα μπροστά στο κοινό της, την ώρα που αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, χωρίς βέβαια αυτό να της έχει στερήσει ιδιαίτερους βαθμούς.

Κπρ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΟΔΕΡΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ίπσουιτς με σκορ 4-3, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ιβς στο 2’ και το 1-1 ο Μπερνς στο 9’. Το 2-1 πέτυχε ο Μουρ στο 14’ και το 3-1 ο Μπερνς στο 29’. Το 3-2 έκανε ο Οντόφιν στο 60’ και το 3-3 ο Καφού με πέναλτι στο 90+4’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χάτσινσον στο 90+5’.

Πάλεψε η Ρόδεραμ, αλλά δεν μπόρεσε για ακόμα μία φορά να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα. Μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε από νωρίς, ενώ στη συνέχεια υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη την ανατροπή πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε φέρνοντας το ματς στα ίσα, όμως στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων υπέκυψε ξανά.

Ματς «ζωής και θανάτου» το σημερινό για κείνη, καθώς δεν έχει άλλα περιθώρια απώλειας βαθμών και ειδικά απέναντι σε ομάδες που μάχονται εξίσου για την παραμονή. Είναι σε τραγική κατάσταση αυτή την περίοδο, παραμένει με διαφορά η χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος, ενώ ακόμα και που βρίσκει δίχτυα στα περισσότερα παιχνίδια της, δεν έχει καταφέρει να αποσπάσει όσα θετικά αποτελέσματα ιδανικά θα ήθελε.