*30η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπρέσια – Κοζέντσα 1-0

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΟΖΕΝΤΣΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Τερνάνα. Το γκολ πέτυχε ο Περέιρο στο 69′.

Έπρεπε να μείνει πίσω στο σκορ για να γίνει απειλητική η Κοζέντσα στην έδρα της Τερνάνα. Πάτησε γκάζι δημιουργώντας τέσσερις ευκαιρίες, η μία εξ αυτών τεράστια για να σκοράρει και να φύγει τουλάχιστον με τον βαθμό, χωρίς αποτέλεσμα. Αγνοεί τη νίκη σε πέντε αγωνιστικές με απολογισμό δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες, διάστημα στο οποίο σκόραρε μόλις δύο φορές.

Πανηγύρισε την τελευταία επί της ουραγού Λέκκο (3-1 εκτός) στις 17 Φεβρουαρίου. Το συγκρότημα του Βιάλι διατηρείται στη 14η θέση και βρίσκεται μόλις στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Εξέτισε ο Τζουκόν, ξεπέρασε τον τραυματισμό του και είναι διαθέσιμος ο Τουτίνο.

ΚΟΖΕΝΤΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΡΕΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την . Ο Μπιάσκι έκανε το 1-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Απάντησαν οι γηπεδούχοι με Μπορέλι στο 52′.

Οριακά εντός της ζώνης που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου διατηρήθηκε η Μπρέσια, πετώντας δύο βαθμούς με την Καταντζάρο στο “Mario Rigamonti” πριν από δύο βδομάδες. Άργησε να μπει στο πνεύμα της αναμέτρησης, απάντησε στο γκολ που δέχτηκε λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και πίεσε για την ανατροπή των δεδομένων, χωρίς να δέχεται ιδιαίτερη πίεση από τους φιλοξενούμενους.

Μία νίκη πανηγύρισε το συγκρότημα του Μαράν σε επτά αγωνιστικές επί της Παλέρμο (4-2 εντός) στις 2 Μαρτίου (τέσσερις ισοπαλίες, δύο ήττες). Στις πέντε τελευταίες εξόδους του έχει απολογισμό 0-2-3: Δεν σκόραρε στις δύο, δέχτηκε γκολ σε όλες. Εξέτισε ο Ουάρντ, υπολογίζεται και πάλι ο Λετσερίνι που, λογικά, θα επιστρέψει κάτω από τα γκολπόστ.