12η αγωνιστική

* No Goal & Under 2.5 τα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Η Κούρικο τρέχει ρεκόρ 3-1-1 απέναντι στην Κόλο Κόλο!

ΚΟΥΡΙΚΟ ΟΥΝΙΔΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (1-3) επί της Λα Σερένα. Ο Κοέλιο έκανε το 0-2 για την Κούρικο (21’ & 26’), ο Καβαγιάρο μείωσε για τη Λα Σερένα στο 51’ και στις καθυστερήσεις του ματς ο Σαντοβάλ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με σούπερ ψυχολογία επιστρέφει από τη διακοπή η Κούρικο Ουνίδο, αήττητη στα 7 τελευταία παιχνίδια της (3-4-0) και με μία νίκη-υπέρβαση σήμερα πιάνει κορυφή στη λίγκα!

Στις 23 του Απρίλη εκμεταλλεύτηκε την αστεία άμυνα της Λα Σερένα και έβγαλε το δεύτερο διπλό της στη σεζόν. Δέχθηκε γκολ μετά από τρία σερί clean sheets.

Είχε προηγηθεί το εντός έδρας 2-0 με την Αντοφαγκάστα, κράτησε ανέπαφη την εστία της εντός έδρας για 4ο από τα 5 φετινά της παιχνίδια, ένα γκολ έχει δεχθεί όλο κι όλο στο γήπεδό της, το 0-1 από την Εσπανιόλα.

ΚΟΥΡΙΚΟ ΟΥΝΙΔΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα πέντε φετινά εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Αλιάνσα Λίμα. Προηγήθηκε με τον Λουσέρο στο 22’, ο ίδιος έχασε πέναλτι πέντε λεπτά αργότερα και οι Περουβιανοί ισοφάρισαν στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου.

Έχασε μεγάλη ευκαιρία την Πέμπτη να “αγκαλιάσει” την πρόκριση στα νοκ άουτ του Λιμπερταδόρες, ο βαθμός στο Περού όμως τη διατηρεί σε θέση ισχύος στον όμιλο για τα δύο εναπομείναντα παιχνίδια.

Μπήκε αποφασισμένη στη Λίμα, με επικίνδυνα στημένα, ακυρώθηκε από κόρνερ το 0-1, έγινε με τον ίδιο τρόπο λίγο αργότερα και είχε μεγάλη ευκαιρία να “κλειδώσει” τη νίκη από την άσπρη βούλα. Χτυπήθηκε στην κόντρα για την ισοφάριση, στην πρώτη φάση της Αλιάνσα και κινδύνεψε σοβαρά με ανατροπή στη συνέχεια.

Στο πρωτάθλημα προέρχεται από το μεγάλο ντέρμπι στην έδρα της Κατόλικα (1-1), όπου ήταν εξαφανισμένη για σχεδόν 70 λεπτά, άξιζε να χάνει με μεγαλύτερο σκορ από το 1-0. Αφυπνίστηκε στο φινάλε, ισοφάρισε στο 90’ με τον πιτσιρικά Ορός και είχε γεμάτο δοκάρι στις καθυστερήσεις να “κλέψει” ολόκληρο το ματς.

Έχει την καλύτερη επίθεση και την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος, έχει την εικόνα της καλύτερης ομάδας στη χώρα, αλλά χρειάζεται νίκη απόψε για να περάσει μόνη πρώτη.