*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κουίνς Παρκ-Άρμπροουθ 2-1.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Άρμπροουθ-Κουίνς Παρκ 0-1.

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Νταντί Γιουνάιτεντ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Πάτον στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μουλτ στο 37’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Τάιλσον στο 44’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μίντλετον στο 81’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Προηγήθηκε μεν στο σκορ πριν το ημίωρο, παρ’ όλα αυτά στη συνέχεια δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε, δεχόμενη την ανατροπή πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στα τελευταία λεπτά ανέβασε τις γραμμές της ψάχνοντας την ισοφάριση, αλλά εν τέλη εκείνη ήταν που δέχθηκε το γκολ.

Μια από τις πιο σημαντικές αναμετρήσεις της η σημερινή, καθώς φιλοξενεί την ουραγό Άρμπροουθ και είναι υποχρεωμένη να κυνηγήσει τη νίκη. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, μπορεί να προέρχεται από ήττα, όμως έχει αφήσει θετικά στοιχεία, ειδικά επιθετικά, καθώς σκόραρε στα περισσότερα παιχνίδια του τελευταίου διαστήματος. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, αφού σπάνια δεν δέχεται γκολ.

Κουίνς Παρκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΑΡΜΠΡΟΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ινβερνές με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον ΜακΚίνον στο 82’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χάρπερ στο 90+4’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Άρμπροουθ. Προηγήθηκε στα τελευταία λεπτά του αγώνα, παρά τις λιγοστές ευκαιρίες με τις οποίες απείλησε την αντίπαλη εστία, παρ’ όλα αυτά στις καθυστερήσεις υπέκυψε στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη την ισοφάριση.

Απογοητευμένη ύστερα από την αποτυχία της να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα τις τελευταία άκρως σημαντικές αναμετρήσεις της. Έχει ένα ακόμα κομβικής σημασίας ματς σήμερα και είναι υποχρεωμένη να φύγει με το τρίποντο, διαφορετικά οι πιθανότητες για παραμονή θα λιγοστέψουν επικίνδυνα.