*Αγώνας εξ αναβολής

*3/4 G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΟΥΙΑΜΠΑ

Προηγούμενο ματς: Η Κουιάμπα έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Ιντερνασιονάλ, με τέρμα του Ούγκο Μάλο στο 69ο λεπτό.

Η Κουιάμπα έχασε και από την Ιντερνασιονάλ με 0-1 εντός έδρας και συνεχίζει να ψάχνει τον πρώτο της βαθμό στο εθνικό πρωτάθλημα, έχοντας δώσει η ίδια πέντε παιχνίδια, τρία σερί στο γήπεδό της.

Και δεν είναι μόνο που δεν έχει πάρει βαθμό, δεν έχει σκοράρει κα, γράφοντας αρνητική ιστορία, αφού είναι η πρώτη ομάδα σε εθνικό πρωτάθλημα αυτής της μορφής που τα καταφέρνει!

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα του νέου της τεχνικού, Πετίτ, στον πάγκο της, αφού ως τώρα έπαιζε αγώνες για άλλους θεσμούς, όπου είτε κέρδιζε, είτε αποκλειόταν στα πέναλτι!

Φαίνεται να την έχει “πληγώσει” σημαντικά το θέμα Ντέιβερσον, με την απώλεια του να παραμένει, καθώς ναι μεν βγήκε από τον “πάγο” της τιμωρίας, αλλά δεν είναι έτοιμος αγωνιστικά.

Κουιάμπα Στατιστικά

*13/17 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*13/17 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΒΙΤΟΡΙΑ ΜΠΑΪΑ

Προηγούμενο ματς: Η Βιτόρια Μπαϊα έχασε 0-2 εντός έδρας από την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, μένοντας με παίκτη λιγότερο στο 39ο λεπτό. Δέχθηκε γκολ από τον Βάγκνερ Λαβ στο 42ο λεπτό, τρία λεπτά αφότου απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Και σφράγισε τη νίκη της με τέρμα του Μπαράλας στο 69’.

Η Βιτόρια Μπαϊα έχασε και από την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε με 0-2 εντός έδρας και τα πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο! Έχει μόλις έναν βαθμό, με τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, ευτυχώς που είναι και η σημερινή της αντίπαλος και δεν είναι τελευταία!

Αυτή ήταν η έκτη συνεχόμενη της ήττα, έβδομη στους εννιά τελευταίους αγώνες που παραμένει χωρίς νίκη.

Ειδικά στο εθνικό πρωτάθλημα δεν έχει καταφέρει ακόμη να πανηγυρίσει την χαρά της νίκης, έχοντας βέβαια και αγώνα λιγότερο, όμως οι πέντε ήττες την έχουν από νωρίς εντός ζώνης υποβιβασμού, χωρίς καν να είναι σε απόσταση βολής από τις θέσεις παραμονής.

Όπως φαίνεται ούτε η αλλαγή προπονητή την βοήθησε άμεσα, αφού ο Τιάγκο Καρπίνι ακόμη ψάχνεται!