*9η αγωνιστική

*2/2 νίκες εντός για την Κοριτίμπα στο παρελθόν στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΟΡΙΤΙΜΠΑ

Προηγούμενο ματς: Η Κοριτίμπα έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Σεαρά, με τέρμα του Μπαρτσέλο στο 49ο λεπτό.

H Κοριτίμπα δεν ήταν καλή, το παραδέχθηκε και ο τεχνικός της, Τζέιμς Φρέιτας, χάνοντας με 1-0 εκτός έδρας από την Σεαρά. Αυτό ήταν το πρώτο τέρμα που δέχθηκε, επομένως και η πρώτη της ήττα, έπειτα από τρεις αγώνες, στους οποίους είχε δύο νίκες.

Έχει πρόβλημα στο να κερδίζει μακριά από την έδρα της, αλλά σε αυτήν έχει χάσει μόνο από την Σπορτ Ρεσίφε, με οκτώ νίκες σε 12 αγώνες εντός το 2024!

Πάντως βάσει “γλώσσας σώματος” του Φρέιτας μετά τις τελευταίες του δηλώσεις, όλα δείχνουν πώς νιώθει ξεκάθαρα σαν υπηρεσιακός τεχνικός που κάποια στιγμή θα χάσει τη θέση του.

Και το μεγάλο της πρόβλημα είναι πώς δεν έχει κάποια σταθερότητα στην απόδοση της, είναι ικανή για το καλύτερο, αλλά και για το χειρότερο. Τουλάχιστον όπως δείχνουν τα τελευταία παιχνίδια της.

Κοριτίμπα Στατιστικά

*10/11 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*12/13 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΙΤΟΥΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Ιτουάνο έχασε 0-1 εντός έδρας από την Αβαϊ, με ένα τέρμα του Ζόναθαν Κόστα στο 27ο λεπτό, παίζοντας και για περίπου 14 λεπτά προς το τέλος με παίκτη λιγότερο, αν και έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο δεύτερο μισό του αγώνα, χάνοντας πέναλτι.

Η Ιτουάνο δεν κατάφερε να τριτώσει το καλό, δηλαδή να πετύχει τρίτη σερί νίκη εντός, χάνοντας αυτή τη φορά με 0-1 από την Αβαϊ. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια, όπου έχει και δύο νίκες, εναλλάξ!

Γενικότερα πάντως δεν τα πηγαίνει και τόσο καλά, αφού αυτές οι δύο νίκες ήταν οι πρώτες έπειτα από οκτώ σερί ήττες, 13 στα 17 τελευταία παιχνίδια, εδώ και περίπου τέσσερις μήνες.

Ειδικά μακριά από την έδρα της έχει πέντε σερί ήττες, εννιά σε 10 αγώνες που δεν έχει νίκη μέσα στο 2024!

Βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, σε απόσταση βολής από τις θέσεις παραμονής, ούσα μία από τις τρεις ομάδες που δεν έχουν ακόμη ισοπαλία στο πρωτάθλημα.