*5η αγωνιστική

*Πέντε σερί under 2,5 και N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΟΡΙΤΙΜΠΑ

Προηγούμενο ματς: Η Κοριτίμπα έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Αβαϊ με ένα τέρμα του Ζε Ρικάρντο στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δεύτερη σερί ήττα για την Κοριτίμπα, πάλι με το ίδιο σκορ, αυτή τη φορά εκτός έδρας, με 1-0 από την Αβαϊ. Γενικώς δείχνει να έχει προβλήματα αυτή την εποχή, έχοντας μόνο μία νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

Τουλάχιστον επιστρέφει στην έδρα της, εκεί που έχασε τον πιο πρόσφατο αγώνα της, από την Σπορτ Ρεσίφε, αλλά είναι η μοναδική της ήττα εντός το 2024, με έξι νίκες σε εννιά αγώνες.

Σε κάθε περίπτωση, το ξεκίνημα της στη σεζόν δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί θετικό και βρίσκεται από νωρίς αρκετά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα.

Παρόλα αυτά, ο τεχνικός διευθυντής της ομάδας, Πάουλο Αουτόρι, ζήτησε ενότητα και καλό κλίμα, κυρίως από την πλευρά των οπαδών, στον σημερινό αγώνα, για να έρθει και η νίκη.

Κοριτίμπα Στατιστικά

*Εφτά σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/9 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουαρανί κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Μποταφόγκο Σάο Πάουλο, σκοράροντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, με τον Ζοάο Βιλέλα στο 22’ και τον Λούκας Παραϊζο στο 66ο λεπτό.

Η Γκουαρανί πέτυχε επιτέλους την πρώτη της νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα, παίρνοντας και τους πρώτους της βαθμούς, κερδίζοντας με 2-0 εντός έδρας την Μποταφόγκο Σάο Πάουλο. Όλα αυτά μετά τις 3/3 ήττες στις πρώτες ισάριθμες αγωνιστικές, κάτι που σημαίνει πώς έχει μόνο ήττες εκτός έδρας.

Γενικώς, μακριά από το γήπεδό της έχει νικήσει το 2024 μόνο την τραγική Ιτουάνο, με έξι ήττες σε οκτώ αγώνες!

Η τελευταία νίκη ήταν και η πρώτη με τον νέο προπονητή, Τζούνιορ Ρότσα, στον πάγκο της, ανεβάζοντας την λίγο στο βαθμολογικό πίνακα, αν και παραμένει πάντα πολύ χαμηλά, εντός ζώνης υποβιβασμού.