13η αγωνιστική (εξ αναβολής)

*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα, στο Γκινγκάμπ.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΚΟΝΚΑΡΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Αμιάν, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο ένατο λεπτό με τον Εντομπάσι, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 37′.

Αήττητη εδώ και πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος η Κονκαρνό. Το Σάββατο, η ομάδα του Στεφάν Λε Μινιάν φιλοξενήθηκε από την Αμιάν, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Μπορεί να προηγήθηκε με το “καλημέρα”, έκτοτε όμως δεν κατάφερε να δείξει κάτι το αξιόλογο. Έγινε πιο παθητική και παρότι είδε την αντίπαλο να έχει δοκάρι στην πορεία, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση πριν την ανάπαυλα.

Πρώτη απώλεια, μετά τις δυο νίκες επί των Αζαξιό (2-1 εντός) και Λαβάλ (0-3 εκτός), παραμένει όμως στα μέσα της κατάταξης, με 19 βαθμούς μέχρι τώρα. Απο δυο νίκες, ισοπαλίες και ήττες στα εντός της, έχοντας επικρατήσει στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Κονκαρνό Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Σεντ Ετιέν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο ένατο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Σεβέ (πεν. 75′) και Ντ’Αλμέιδα (78′).

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Πο έδωσε συνέχεια στο αήττητο της, το οποίο και διεύρυνε στα τρία παιχνίδια. Το Σαββατο, η ομάδα του Νικολάς Ουσέ φιλοξενήθηκε από τη Σεντ Ετιέν, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό με 1-2. Βρέθηκε πίσω από νωρίς, χωρίς να δείξει κάτι το ιδιαίτερο μέχρι την ανάπαυλα. Αλλαγμένη προς το καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο, είχε την υπομονή και τις φάσεις, για να φτάσει εν τέλει στην ανατροπή, στο τελευταίο τέταρτο.

Βρίσκεται εντός στο πρώτο μισό της κατάταξης και έχει την ευκαιρία απόψε να βρεθεί στην πέμπτη θέση, με πιθανή νίκη. Ηττήθηκε μια φορά στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη από δυο νίκες και ισοπαλίες.