*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα, στη Βρέστη.

*Αυτή είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που οι δυο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΚΟΝΚΑΡΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Ροντέ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 15ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 62′.

Αγνοεί τη χαρά της νίκης εδώ και τρία παιχνίδια πρωταθλήματος η Κονκαρνό. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Λε Μινιάν φιλοξενήθηκε από τη Ροντέ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικο 2-0. Αποτέλεσμα δίκαιο, δεδομένου πως η αντίπαλος ήταν ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και αυτή που απειλούσε περισσότερο, με την ίδια να “πληρώνει” για ακόμη μια φορά τα αμυντικά της κενά.

Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και το εξ αναβολής 1-2 από την Πο, λίγες ημέρες νωρίτερα. Υποχώρησε έτσι στην κατάταξη και για την ώρα είναι σε ισοβαθμία με τις Καέν και Ανεσί. Επικράτησε δυο φορές στα επτά ματς που έδωσε ως γηπεδούχος (2-2-3).

Κονκαρνό Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της, ως γηπεδούχος.

ΟΣΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Κεβιγί, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 (35′, 40′), για να κάνει την ανατροπή στην πορεία με τους Περέν (45’+1), Σιναγιοκό (55′) και Ονεβού (65′).

Ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων “τρέχει” στο πρωτάθλημα η Οσέρ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κριστόφ Πελισιέ υποδέχθηκε την Κεβιγί, της οποίας και επικράτησε με 3-2. Μετά από μια κακή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, όμως στο φινάλε αυτού κατάφερε να μειώσει. Επέστρεψε πιο αποφασισμένη από τα αποδυτήρια και αφού γλίτωσε από τρίτο τέρμα, στην πορεία κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή.

Παραμένει έτσι στις πρώτες θέσεις της κατάταξης, στο -4 η απόσταση από την πρωτοπόρο Λαβάλ. Ηττήθηκε μια φορά στις οκτώ φετινές εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες.