*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα, καθώς το “Stade Guy Piriou” δεν πληροί τις προϋποθέσεις.

*Στον πρώτο γύρο: Ανζέ – Κονκαρνό 2-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΚΟΝΚΑΡΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Πο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 53ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 74′.

Χωρίς νίκη παρέμεινε για πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι πρωταθλήματος η Κονκαρνό. Πιο συγκεκριμένα, για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Λε Μινιάν φιλοξενήθηκε από την Πο, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0. Αν και το μεταξύ τους είχε αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν, η ίδια αποδείχθηκε πιο άστοχη στις προσπάθειες της, κάτι που “πλήρωσε” δις στο δεύτερο ημίχρονο.

Δεύτερη σερί ήττα μετά και το εντός 2-3 από τη Γκινγκάμπ, φτάνοντας τις τρεις σε αυτό το σερί που έχει φτιάξει. Υστερεί σε ισοβαθμία με τη Μπαστιά, καθώς έχει χειρότερη διαφορά τερμάτων, οπότε και για την ώρα είναι εντός επικίνδυνης ζώνης. Ηττήθηκε και στα δυο πιο πρόσφατα ως γηπεδούχος.

Κονκαρνό Στατιστικά

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της, ως γηπεδούχος.

ΑΝΖΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από την Αμιάν, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Ουλντ Καλέντ στο 34ο λεπτό, δεχόμενη στην πορεία την ανατροπή (59′, 68′, 90’+6).

Μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια νίκη και ισοπαλία, η Ανζέ υπέστη και πάλι την ήττα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Αλεξάντρ Ντουζέ υποδέχθηκε την Αμιάν, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-3. Παρότι ευτύχησε να πάρει προβάδισμα σε ένα αρκετά ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, μετά την ανάπαυλα παραδόθηκε στην ανωτερότητα της αντιπάλου της και μοιραία δέχθηκε την ανατροπή.

Έφτασε έτσι τις τέσσερις ήττες στις έξι τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, ενώ παρότι διατηρείται στη δεύτερη θέση, είναι στο -5 από την πρωτοπόρο Οσέρ και στο +2 από τις Σεντ Ετιέν και Λαβάλ, που ακολουθούν. Αγνοεί το διπλό εδώ και πέντε εξόδους (0-1-4), στις οποίες έμεινε και “άσφαιρη”.