* 27η αγωνιστική

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (08/10): Χατάισπορ – Κόνιασπορ 3-1

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Μπεσίκτας. Οι Κιλίκσοϊ (49’) και Τοσούν (71’) σκόραραν για τους γηπεδούχους.

Το μίνι αήττητο σερί (2-1-0) και το “καθαρό” παθητικό σχεδόν 300 αγωνιστικών λεπτών σταμάτησε για την ομάδα του Ικονίου τη Δευτέρα στην Κωνσταντινούπολη.

Πήρε άριστα στο τακτικό κομμάτι του πρώτου ημιχρόνου, το έβγαλε δίχως ιδιαίτερους κινδύνους για την εστία της, ωστόσο δεν κατάφερε να απειλήσει. Η Μπεσίκτας έγινε πιο απαιτητική στο ξεκίνημα της επανάληψης κι από κόρνερ πήρε το προβάδισμα. Δεν είχε εναλλακτικό πλάνο η Κόνιασπορ, δεν βρήκε τρόπους να δημιουργήσει μετά το 1-0, σύμφωνα στην ροή του ματς δέχθηκε και δεύτερο γκολ.

Συμβιβασμένος με την ήττα παρουσιάστηκε ο κόουτς Ομέροβιτς, παραδέχθηκε ότι δεν είχε λύσεις στο δεύτερο ημίχρονο κι έστρεψε άμεσα την προσοχή στο σημερινό κομβικό ματς, για το οποίο δεν μπορεί να υπολογίζει και πάλι στον τραυματία Ντεμιρμπάγκ (στόπερ). Επιστρέφει όμως από τιμωρία ο Μορένο (εξτρέμ).

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 8/9 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΤΑΪΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Σίβασπορ. Ο Μανάι (18’) άνοιξε το σκορ για την Σίβασπορ, αλλά ο Μπουτζεμά (75’) ισοφάρισε για την Χατάισπορ.

Μη χείρον βέλτιστον η ισοπαλία του περασμένου Σαββάτου για την ξενιτεμένη της λίγκας, διατηρήθηκε οριακά εκτός επικίνδυνης ζώνης με τον βαθμό στο “εξάποντο”, όσο προσπαθούν να ενσωματωθούν στο ρόστερ τα νέα πρόσωπα.

Κάκιστο το πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Σίβασπορ, η οποία προηγήθηκε με δυνατή εκτέλεση φάουλ, στη μοναδική επικίνδυνη τελική μέχρι την ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος μόνο η Χατάισπορ έπαιξε επίθεση (73% κατοχή, 12-0 σουτ) και βρήκε την ισοφάριση με μία απίθανη βολίδα από τα 20 μέτρα, στο “ριμπάουντ” από στατικό. Σε φάουλ των καθυστερήσεων πλησίασε την ανατροπή.

“Φυσικά, δεν είμαστε ευχαριστημένοι με την ισοπαλία, αλλά ένας βαθμός μπορεί να κάνει τη διαφορά στο τέλος.” δήλωσε ο κόουτς Ντεμιρέλ.

Επιστρέφει από τιμωρία ο χρήσιμος Σαγκλάμ (μέσος), παραμένουν τραυματίες οι Αμπουρτζάνια (μέσος), Σινίκ (εξτρέμ).