* Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (02/12): Αλάνιασπορ – Κόνιασπορ 2-2

✅ Δείτε όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα ✅

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-2) επί της Κασίμπασα. Ο Ενταό (21’) άνοιξε το σκορ και ο Γκιλιέρμε με πέναλτι (90+8’) το διαμόρφωσε.

Με σπουδαίο διπλό (ξανά) στην Πόλη επέστρεψε στις νίκες μετά από 40 ημέρες η ομάδα του Ικονίου κι έκανε μεγάλο βήμα για την επιβίωσή της στην Super Lig καθώς πήγε στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη.

Παράσημο για τον κόουτς Ομέροβιτς και τους παίκτες του ότι κράτησαν την 3η καλύτερη επίθεση της λίγκας στο μηδέν, με 7 σουτ και 0.76 xGoals. Δικαίως φώναξε για πέναλτι που δεν της καταλογίστηκε νωρίς στο ματς, ωστόσο το καλό της μπάσιμο εξαργυρώθηκε με γκολ πλαγιοκόπησης. Πιέστηκε στο υπόλοιπο του ημιχρόνου, αλλά άντεξε και μετά την ανάπαυλα περιόρισε τις απειλές για να βρει και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις.

“Η ομάδα έδειξε το μαχητικό της πνεύμα, αν κερδίσουμε το επόμενο εντός έδρας θα είμαστε πολύ κοντά στον στόχο” δήλωσε ο κόουτς Ομέροβιτς.

Δίχως νέα προβλήματα για το σημερινό παιχνίδι, παραμένουν τραυματίες οι αναλώσιμοι Μερτ (στόπερ), Σουμπασί (αρ. μπακ), Μπόατενγκ (μέσος), ενώ οι μέσοι Ρακ, Πας είναι εκτός λίστας. Ξεκίνησε προπονήσεις ο πολύπειρος Ντεμίρ (φορ), πλησιάζει η επιστροφή του.

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 9/11 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-4) από τη Γαλατασαράι. Σκόρερ των φιλοξενούμενων οι Γιλμάζ (56’, 72’), Ζίγιες (61’), Ικάρντι (83’), ενώ στο 64’ αποβλήθηκε ο Φερ των γηπεδούχων.

Διεκόπη τη Δευτέρα το νικηφόρο σερί (4/4) από τα χέρια της πρωταθλήτριας, δεν βρήκε την υπέρβαση που έψαχνε για να μπει στην κούρσα των ευρωπαϊκών εισιτηρίων και το τελικό σκορ ήταν σκληρό για την προσπάθεια που έκανε (0.73 – 1.75 xGoals).

Έβγαλε το πρώτο ημίχρονο δίχως καθαρές ευκαιρίες από πλευράς Γαλατά, γλίτωσε σε δοκάρι από σουτ υψηλής δυσκολίας και από τη δεξιά της πλευρά εκδήλωσε επικίνδυνες μεταβάσεις. Απείλησε πρώτη στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δευτερόλεπτα αργότερα πληγώθηκε με ανοργάνωτη άμυνα. Δεν είχε αντίδραση στο 0-1, δέχθηκε δύο ακόμη γκολ από ποιοτικά τελειώματα των φιλοξενούμενων, παραδόθηκε μετά την αποβολή της.

Με στόχο ένα τρίτο σερί διπλό ταξιδεύει στο Ικόνιο, αλλά δίχως τον τραυματία Λόιντε (εξτρέμ) και τον τιμωρημένο Φερ (μέσος), ενώ ο κόουτς Τεκέ δεν θα κάτσει στον πάγκο καθώς αποβλήθηκε τη Δευτέρα.