*1η αγωνιστική φάσης των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες.

*Τον όμιλο συμπληρώνουν οι Σάο Πάολο (Βραζιλία) και Ταγιέρες (Αργεντινή).

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν.

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ (ΧΙΛΗ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Παλεστίνο, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Καράσκο στο 58’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Σόσα στο 61’.

Ακόμα μία μη πειστική εμφάνιση και ακόμη ένα αρνητικό αποτέλεσμα για την Κομπρεσάλ. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Έμεινε και με παίκτη λιγότερο λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη, πιέζοντας έντονα και σκοράροντας σε δύο περιπτώσεις.

Αντίδραση προσπαθεί να βγάλει, ύστερα από το τραγικό ξεκίνημα που έχει κάνει στη φετινή σεζόν. Το έργο της σήμερα αναμένεται αρκετά δύσκολο, καθώς αντιμετωπίζει μια ομάδα που έχει μεγάλη εμπειρία από αυτή τη διοργάνωση. Παρ’ όλα αυτά μπορεί να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση στην οποία εξίσου βρίσκεται αυτή την περίοδο, προκειμένου να βρει πιο εύκολα δίχτυα, φτάνοντας ένα βήμα πιο κοντά στο επιθυμητό αποτέλεσμα.

Κομπρεσάλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΓΚΟΥΑΓΙΑΚΙΛ (ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μακάρα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μίνα στο 35’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κορόζο στο 64’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Μπαρτσελόνα Γκουαγιακίλ. Δεν έπεισε στο πρώτο ημίχρονο, έμεινε πίσω στο σκορ λίγο μετά το ημίωρο, ενώ στην επανάληψη το μόνο που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει λίγα λεπτά μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να περάσει από την έδρα της Κομπρεσάλ. Δεν πείθει με την εικόνα της τελευταία, μετράει μόλις μία νίκη στα τέσσερα επίσημα παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι στιγμής, έχοντας παρ’ όλα αυτά βρει δίχτυα στα τρία από αυτά. Μπορεί σήμερα να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλός της, προκειμένου να επιστρέψει στις νίκες, παρ’ όλα αυτά δεν θα πρέπει να την υποτιμήσει σε καμία περίπτωση, καθώς μόνο τυχαία δεν βρίσκεται εδώ.