*3η αγωνιστική (εξ αναβολής)

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΟΜΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Φεραλπισάλο. Ο ντα Κούνια άνοιξε το σκορ μόλις στο 3′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Κομπανιόν (52′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκαμπριελόνι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα έμειναν και οι δύο ομάδες λόγω αποβολών των Μπαζέλι (84′ Κόμο) και Λετίτζια (85′ Φεραλπισάλο).

Ντεμπούτο με το δεξί για τον Σεσκ Φάμπρεγκας στην τεχνική ηγεσία της Κόμο, η οποία λυτρώθηκε στην εκπνοή των καθυστερήσεων με τη Φεραλπισάλο. Διατήρησε τον έλεγχο της αναμέτρησης από το ξεκίνημα χωρίς, ωστόσο, να δημιουργεί πολλές ευκαιρίες. Ισοφαρίστηκε στη μοναδική σοβαρή ευκαιρία των φιλοξενούμενων κι εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Αήττητη σε τέσσερις αγωνιστικές η Κόμο (3-1-0), σήμερα έχει την ευκαιρία να πατήσει στην 3η θέση με νίκη επί της Λέκκο. Εκτός αποστολής που επέλεξε ο προπονητής Φάμπρεγκας τέθηκαν οι Μπαζέλι και Αριγκόνι, κανονικά σε αυτή βρίσκεται ο Ρισπόλι. Ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο Κασάντρο.

ΚΟΜΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 4/7 τελευταία παιχνίδια της.

ΛΕΚΚΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Κρεμονέζε. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Καστανιέτι στο 20′.

Μπορεί να δέχτηκε ισχυρή πίεση σε ολόκληρη τη διάρκεια της αναμέτρησης και να στάθηκε τυχερή πολλές φορές, ωστόσο η Λέκκο θα μπορούσε να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Κρεμονέζε απ’ το πουθενά στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά από μακρινή εκτέλεση φάουλ η μπάλα έφτασε στην καρδιά της μεγάλης περιοχής των γηπεδούχων, ο Καποράλε έπιασε την ανάποδη κεφαλιά και τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι αυτών. Ήττα μετά από πέντε αγωνιστικές για τη Λέκκο (3-2-0), εκτός έδρας συγκέντρωσε επτά βαθμούς στις τέσσερις τελευταίες. Στην αποστολή που επέλεξε ο προπονητής Μπονατζόλι βρίσκεται ο Ντι Στέφανο, νοκ άουτ εκ νέου Μελγκράτι και Τενκοράνγκ.