*Στον πρώτο γύρο: Ντάρμσταντ – Κολωνία 0-1

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Κολωνία επικράτησε στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

✅ Δείτε όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι για στοιχημα ✅

ΚΟΛΩΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Μπάγερν Μονάχου. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Γκερέιρο (65′) και Μούλερ (90+3′).

Εξαιρετικά στάθηκε η Κολωνία στην “Allianz Arena” με αντίπαλο την Μπάγερν Μονάχου. Δημιούργησε κι έχασε κάποιες σπουδαίες ευκαιρίες για να προηγηθεί και να ισοφαρίσει επιβεβαιώνοντας, τελικά, το ρόλο του αουτσάιντερ που έφερε πριν την έναρξη της αναμέτρησης.

Κάπως έτσι μπήκε τέλος στο μίνι αήττητο σερί της (1-1-0), παράλληλα είδε τη Μάιντς να ξεφεύγει στο +4 και τη ζώνη παραμονής να απέχει πέντε βαθμούς. Οι “τράγοι” αγνοούν την ήττα σε εννέα αναμετρήσεις με την Ντάρμσταντ στην Μπουντεσλίγκα (7-2-0).

Έχουν σημειώσει τα λιγότερα γκολ (23) κι έχουν τον δεύτερο χαμηλότερο δείκτη xGoals (30.1) στη φετινή διοργάνωση. Ενδιαφέρον έχει πως πέτυχαν 12 γκολ από στημένες φάσεις (52%). Διαθέσιμος και πάλι ο Μαρτέλ που εξέτισε την ποινή τιμωρίας του κι επιστρέφει στην ενδεκάδα.

ΚΟΛΩΝΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από την Φράιμπουργκ. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Ντοάν στο 36′.

Είχε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 27′ και να ισοφαρίσει τρία λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Πλήρωσε την αναποτελεσματικότητά της η Ντάρμσταντ γνωρίζοντας άλλη μία ήττα (σ.σ. πέμπτη σε έξι αγωνιστικές) από την Φράιμπουργκ, δίνοντας συνέχεια στο αρνητικό σερί δίχως νίκη που “τρέχει” (επτά ισοπαλίες, 15 ήττες).

Παραμένοντας στους 14 βαθμούς βρίσκεται στο -12 από τη 16η θέση που οδηγεί στα πλέι άουτ, συνεχίζοντας τα σχέδια για την επόμενη σεζόν στη χαμηλότερη κατηγορία της Γερμανίας.

Τα “κρίνα” διαθέτουν την τρίτη χειρότερη επίθεση και τον χειρότερο συντελεστή xGoals (28.9) στη φετινή Μπουντεσλίγκα. Για άλλη μία φορά ο προπονητής Λίμπερκνεχτ αντιμετωπίζει αρκετά αγωνιστικά προβλήματα, ενόψει της αναμέτρησης με την Κολωνία.