*Στον πρώτο γύρο: Ντονκάστερ – Κόλτσεστερ 3-1

*2/2 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

Βρείτε εδώ όλα τα σημερινά παιχνίδια στο στοίχημα

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Νοτς Κάουντι, με γκολ που δέχθηκε από τον Λάνγκσταφ στο 54’, έχοντας δύο δοκάρια, ένα πριν και ένα μετά το γκολ που δέχθηκε.

Η Κόλτσεστερ δεν κατάφερε να πετύχει μία τρίτη συνεχόμενη ήττα, έχασε κιόλας, με 1-0 εκτός έδρας από την Νοτς Κάουντι, με αποτέλεσμα να μην έχει ξενοιάσει οριστικά σχετικά με την παραμονή της στην κατηγορία.

Αυτή τη στιγμή είναι στην 22η θέση, τελευταία παραμονής, αλλά στο +3 από την ζώνη του υποβιβασμού. Τυπικά θέλει ένα βαθμό για να είμαι σίγουρη, αλλά ίσως το καταφέρει και με δύο ήττες.

Για να υποβιβαστεί θα πρέπει να χάσει σήμερα και την τελευταία αγωνιστική και να κερδίσει η Σάτον, με τα αποτελέσματα τους να είναι τέτοια που θα καλυφθεί διαφορά έξι τερμάτων.

Κόλτσεστερ Στατιστικά

*10/13 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*11/13 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*14/24 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: H Ντονκάστερ κέρδισε 4-2 εντός έδρας την Μπάροου, με μεγάλη ανατροπή, αφού βρέθηκε να χάνει 0-2 στο ημίχρονο από τέρματα των Άκουα (35’), Φίλι (45’+). Μάλιστα ήταν πίσω στο σκορ ως το τελευταίο δεκάλεπτο, αφού είχε μειώσει με πέναλτι του Άιρονσαϊντ στο 58’, πριν ισοφαρίσει με τον Αντελακούν στο 84’, ενώ πέτυχε δύο τέρματα ακόμη στη συνέχεια, με τους Μπίγκινς (88’), Άιρονσαϊντ (99’).

Η Ντονκάστερ όχι απλά κέρδισε ένατο συνεχόμενο παιχνίδι, αυτή τη φορά το κατάφερε σε αγώνα έξι βαθμών, με μεγάλη ανατροπή, κερδίζοντας 4-2 εντός έδρας την Μπάροου.

Είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίασς, με 11 νίκες στους 14 τελευταίους αγώνες, όπου έχει γνωρίσει μόλις μία ήττα σε αυτό το διάστημα.

Οι τρεις νίκες είναι σερί στα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, έπειτα από μία ισοπαλία.

Ενώ λοιπόν φαινόταν πώς ξύπνησε αργά, μάλλον αφυπνίστηκε την κατάλληλη στιγμή. Είναι στην όγδοη θέση, ισόβαθμη με την έβδομη Κρόουλι, υστερώντας για δύο γκολ στη διαφορά τερμάτων.