* 12η αγωνιστική. Εξ αναβολής.

* Ισοπαλίες τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους, το μόνο που ξέφυγε ήταν η νίκη της Παλεστίνο εντός με 5-1 το 2022.

* G/G οι 5 τελευταίες αναμετρήσεις τους, ισόπαλες με ακριβές σκορ 1-1 οι 2 πιο πρόσφατες.

ΚΟΚΙΜΠΟ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε με 2-0 την Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα εντός με τα γκολ των Γκλάμπι (17’) και Καμπρέρα (45’).

Άφησε πίσω την ισόβαθμη μέχρι την προηγούμενη αγωνιστική Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα με μια πολύ ουσιαστική εμφάνιση. Σχεδόν τις μισές τελικές προσπάθειες από την Κατόλικα είχε, παρ’ όλα αυτά ήταν πολύ πιο επικίνδυνη από εκείνη, την άξιζε τη νίκη που πέτυχε.

Στο -2 από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε, με ματς λιγότερο όμως. Αυτό σημαίνει πως αν κερδίσει την Παλεστίνο, θα πάει στη μεγάλη διακοπή για το Κόπα Αμέρικα ως πρωτοπόρος της βαθμολογίας.

Κοκίμπο Στατιστικά

* Αήττητη στα 4 τελευταία, κέρδισε τα 3 από αυτά.

* Στα 8 τελευταία μετράει 1 ήττα, από τη Ράσινγκ Κλουμπ της Αργεντινής εκτός με 3-0 για το Κόπα Σουνταμερικάνα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε με 2-1 εκτός έδρας την Άουνταξ Ιταλιάνο. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Ρίος (9’), το γύρισε στο δεύτερο ημίχρονο με Καράσκο (58’) και Τσαμόρο (62’).

Νίκησε στο κλάσικο την Άουνταξ κάνοντας μια εμφάνιση άνω του μετρίου. Ήταν καλύτερη από την αντίπαλο η οποία δεν κάνει μια ικανοποιητική σεζόν μέχρι στιγμής, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν και αποτελεσματική στο διάστημα που πίεσε, γι’ αυτό και γύρισε το παιχνίδι.

Έχοντας ολοκληρώσει τις συνεχόμενες υποχρεώσεις στο Λιμπερταδόρες, μπορεί να επικεντρωθεί στο εγχώριο πρωτάθλημα, όπου με δεδομένο ότι τις περισσότερες εβδομάδες έδινε δύο παιχνίδια, έχει σταθεί πολύ καλά. Στην Κοκίμπο πάει για το καλύτερο απέναντι σε μια κατά τα φαινόμενα διεκδικήτρια του τίτλου, αν όμως καταφέρει και νικήσει, θα μπει για πρώτη φορά στην πρώτη τριάδα, έχοντας καλύτερη διαφορά τερμάτων από την παρούσα τρίτη της βαθμολογίας, Κατόλικα.