8η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κάρντιφ με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γούτα στο 8’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκόντεν στο 35’. Το 2-1 πέτυχε ο Γκραντ στο 61’ και το 3-1 ο Ετέτε στο 84’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκόντεν στο 90+6’.

Πάλεψε η Κόβεντρι, αλλά δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Κάρντιφ. Έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει λίγο μετά το ημίωρο. Στο δεύτερο μέρος έμεινε και πάλι πίσω στο σκορ, ενώ στα τελευταία λεπτά ανέβασε τις γραμμές της, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να σκοράρουν ξανά. Το μόνο που κατάφερε στη συνέχεια ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις.

Μετριότητα βγάζει στις αναμετρήσεις της το τελευταίο διάστημα, βρίσκει μεν δίχτυα, αλλά παράλληλα δέχεται εξίσου γκολ. Μετράει μόλις μία νίκη και τέσσερις ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, αποτυγχάνοντας να σκοράρει μόνο σε ένα από τα παιχνίδια της. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, αφού ελάχιστες είναι οι αναμετρήσεις στις οποίες κράτησε το μηδέν παθητικό. Έχει το πλεονέκτημα έδρας σήμερα και θέλει να δείξει ένα καλύτερο πρόσωπο, αλλά θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερα προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού η αντίπαλός της δεν αναμένεται να αφήσει ανεκμετάλλευτα τυχόν αστάθειες και λάθη.

Κόβεντρι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Στόουκ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Πίρσον στο 31’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τζόνσον στο 33’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Γουίλμοτ στο 62’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρουντόνι στο 68’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Χάντερσφιλντ. Μέτριο πρώτο μέρος, κατάφερε να προηγηθεί στο ημίωρο, όμως ελάχιστα λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν «απάντηση», ενώ στο δεύτερο μέρος ολοκλήρωσαν την ανατροπή. Δεν το έβαλε κάτω παρ’ όλα αυτά, σκοράροντας λίγα λεπτά αργότερα, φέρνοντας εκ νέου το παιχνίδι στα ίσα.

Μια ακόμα πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Κόβεντρι. Ανεβασμένη αυτή την περίοδο, μετράει δύο νίκες και δύο ισοπαλίες στις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις της, έχοντας αποτύχει να βρει δίχτυα μόνο σε μία από αυτές. Αμυντικά δεν είναι σταθερή, δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία, αν και αυτό δεν της έχει κοστίσει ιδιαίτερα μέχρι στιγμής. Μαχητική και στις εξόδους της, απέσπασε μία νίκη και μία ισοπαλία σε τρεις, μετρώντας 4 γκολ υπέρ και 5 γκολ κατά.