*Αγώνας εξ αναβολής

*Σε προηγούμενους γύρους: Κλάιντ-Φόρφαρ 0-0, Φόρφαρ – Κλάιντ 1-1

*3/4 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτο το γήπεδο.

ΚΛΑΪΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Κλάιντ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Νταμπάρτον, με δύο τέρματα του Ρένι (12’, 68’ πεν.).

Η Κλάιντ επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Νταμπάρτον, κερδίζοντας ξανά έπειτα από έξι αγώνες στους οποίους είχε τρεις ήττες και τρεις ισοπαλίες. Αλλά ήταν και η πρώτη νίκη στην έδρα της έπειτα από δύο παιχνίδια εκεί που δεν τα κατάφερε.

Γενικώς η πορεία της και φέτος είναι κακή, καθώς είναι πάλι ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, ούσα στη μοναδική θέση που οδηγεί στα play off για παραμονή, στο -10 από μία θέση παραμονής. Έχει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Κλάιντ Στατιστικά

*5/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*9/11 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Έξι σερί παιχνίδια με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

ΦΟΡΦΑΡ

Προηγούμενο ματς: Η Φορφαρ έφερε 3-3 εντός έδρας με την Πίτερχεντ, παρόλο που προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο με τα γκολ των Μακ Λιν (13’, 45 πεν.) και Μόρισαν (37’)! Αλλά δέχθηκε τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, από τους ΜακΆλιστερ (50’), Ντάφι (79’), Στιούαρτ (97’)και ήρθε το τελικό σκορ.

Η Φόρφαρ έφερε 3-3 εντός έδρας με την Πίτερχεντ, άλλη μία ισοπαλία, καθώς έχει τις περισσότερες στο πρωτάθλημα, ενώ στους 12 τελευταίους αγώνες της έχει τρεις νίκες και τέσσερις ήττες.

Βρίσκεται στην όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και παραμένει πολύ μακριά, στο +18, από την τελευταία θέση που οδηγεί στα play off παραμονής, εκεί που είναι η σημερινή της αντίπαλος. Από την άλλη είναι στο -11 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.