12η αγωνιστική

*Η Κιότο επικράτησε και στα τρία τελευταία εντός της με αντίπαλο τη Μασίντα Ζέλβια.

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΙΟΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Τόκιο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (4′, 21′), για να μειώσει απλά με τον Χιράγκα στο 79ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Κιότο, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε κόντρα στην πρωταθλήτρια Βίσσελ Κόμπε (0-1 εκτός). Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Τζο Γκι-Τζάε φιλοξενήθηκε από την Τόκιο, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο μέχρι τα μέσα του ημιχρόνου, προσπάθησε αντιδράσει μετά την ανάπαυλα, εκμεταλλευόμενη και τους χώρους που βρήκε, μειώνοντας απλά για το τελικό αποτέλεσμα.

Τέταρτη ήττα στις πέντε τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, οπότε και με εννέα βαθμούς μέχρι τώρα, παραμένει αρκετά χαμηλά στην κατάταξη. Αξίζει να σημειωθεί ότι ηττήθηκε και στα τέσσερα ματς μπροστά στο κοινό της.

Κιότο Στατιστικά

*No Goal τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΑΣΙΝΤΑ ΖΕΛΒΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Κασίβα, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Ο Σε-Χουν στο ένατο λεπτό, για να βρει και δεύτερο τέρμα στο 68′ με τον Αράκι.

Τη νίκη πανηγύρισε και πάλι η Μασίντα Ζέλβια, μετά και την ήττα με 2-0 στην έδρα της Τζούμπιλο Ιβάτα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκο Κουρόντα υποδέχθηκε την Κασίβα, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Αποτέλεσμα που ήταν αρκετά δίκαιο, με την ίδια να είναι ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, είχε την επιθετική πρωτοβουλία και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα.

Έφτασε έτσι τις επτά νίκες στις έντεκα πρώτες αγωνιστικές, οπότε και διατηρείται μόνη πρώτη, στην παρθενική της συμμετοχή στη μεγάλη κατηγορία. Πήρε το διπλό στις 4/5 φετινές εξόδους της, στις οποίες είχε και μια ήττα.