ΚΙΟΤΟ - ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ Προγνωστικά

34η αγωνιστική (τελευταία)

*Αδιάφορες βαθμολογικά και οι δυο ομάδες.

*Κριτήρια ισοβαθμίας: 1) Διαφορά τερμάτων, 2) Γκολ υπέρ, 3) Πόντοι στα μεταξύ τους, 4) Διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους, 5) Γκολ υπέρ στα μεταξύ τους

*Η Γιοκοχάμα Μαρίνος επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Κιότο.

*Over 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Γιοκοχάμα Μαρίνος – Κιότο 4-1

ΚΙΟΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Τσερέζο Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Χάρα στο 20ο λεπτό.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Κιότο, μετά από τέσσερα παιχνίδια και με απολογισμό μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσο Κι-Τζάε φιλοξενήθηκε από την Τσερέζο Οσάκα, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό με 0-1. Σε ένα ισορροπημένο γενικά παιχνίδι και με ελάχιστες αξιόλογες ευκαιρίες, κατάφερε να βρει δίχτυα στα πρώτα λεπτά και να το διατηρήσει μέχρι τέλους.

Παρά τη νίκη της αυτή, διατηρείται χαμηλά στην κατάταξη και χωρίς κάποιο βαθμολογικό κίνητρο, αφού έχει εξασφαλίσει ήδη την παραμονή στην κατηγορία. Έμεινε με άδεια χέρια και στα δυο πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει.

Κιότο Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Ιντσεόν, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (11′, 67′), για να μειώσει απλά στο 83ο λεπτό με τον Έλμπερ.

Αήττητη εδώ και τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος η Γιοκοχάμα Μαρίνος, με τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέβιν Μάσκατ υποδέχθηκε τη Νιγκάτα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Μπορεί να είχε περισσότερες ευκαιρίες, ωστόσο ήταν αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια και δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω.

Πρώτη απώλεια μετά από τρεις σερί νίκες, χάνοντας παράλληλα τις όποιες ελπίδες είχε και πιθανή κατάκτηση του τίτλου, μένοντας στο -4 από τη Βίσσελ Κόμπε. Πήρε πάντως το διπλό και στα δυο τελευταία εκτός της. Μεσοβδόμαδα, ηττήθηκε με 2-1 από την Ιντσεόν, για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.