*4η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΙΟΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Καβασάκι, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Καβασάκι στο 65ο λεπτό.

Η Κιότο κατάφερε να πετύχει την πρώτη της φετινή νίκη στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας με 0-1 εκτός έδρας την Καβασάκι, με σκόρερ τον Καβασάκι! Έχει καταφέρει ήδη, μετά από τρεις αγωνιστικές, να έχει φέρει όλα τα δυνατά αποτελέσματα, με μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα.

Το περίεργο είναι πως η μοναδική ήττα της έχει έρθει στο γήπεδό της, ενώ το σημερινό μάλλον είναι το πιο δύσκολο παιχνίδι που καλείται να παίξει ως τώρα, βάσει της περσινής βαθμολογίας των ομάδων που αντιμετωπίζει.

Κιότο Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχεται γκολ στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Σαντόνγκ, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Βρήκε δίχτυα με τον Άντερσον Λόπες στο 75ο λεπτό. Αμφότερες ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες το παιχνίδι.

Η Γιοκοχάμα Μαρίνος έχει παίξει περισσότερα παιχνίδια από όλες τις ομάδες της χώρας, αφού συμμετέχει και στο Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας, κερδίζοντας με 1-0 εντός έδρας την Σαντόνγκ από την Κίνα, παίρνοντας την πρόκριση στον επόμενο γύρο με δύο νίκες!

Έχει περάσει στον τελικό της ανατολικής περιφέρειας, εκεί που θα αντιμετωπίσει την Ουλσάν από τη Ν. Κορέα, ενώ αν κερδίσει και αυτό το ζευγάρι, θα διεκδικήσει τον τίτλο απέναντι στον νικητή της δυτικής περιφέρειας (Αλ Χιλάλ ή Αλ Αϊν).

Όσον αφορά στο πρωτάθλημα, για το οποίο αγωνίζεται σήμερα, κατάφερε, γιατί περί κατορθώματος πρόκειται, να χάσει το μοναδικό παιχνίδι που έχει παίξει στην έδρα της και να κερδίσει τα δύο που έδωσε μακριά από αυτό!