*42η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Όλτρινχαμ – Κιντερμίνστερ 1-1

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν και στο κύπελλο ερασιτεχνών, σε αυτό το γήπεδο, φέρνοντας ισοπαλία 0-0, με την Κιντερμίνστερ να παίρνει την πρόκριση στα πέναλτι.

*Τέσσερα σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΚΙΝΤΕΡΜΙΝΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κιντερμίνστερ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γουίλντστοουν, ισοφαρίζοντας με τον Χέμινγκς στο 82’, είχε και δοκάρι στις καθυστερήσεις, αλλά είχε βρεθεί να χάνει από πέναλτι του Κρέτζμαρ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Η Κιντερμίνστερ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γουίλντστοουν, τέταρτη συνεχόμενη ισοπαλία, πέμπτο σερί παιχνίδι που παραμένει χωρίς νίκη! Και ειδικά στην έδρα της έχει τρεις ισοπαλίες στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια που αναζητεί μία νίκη.

Πάντως το περίεργο με αυτή είναι πώς τώρα τελευταία τα πηγαίνει καλύτερα μακριά από την έδρα της, έχοντας τέσσερις νίκες στα οκτώ τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της!

Αυτή τη στιγμή είναι πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -2 από μία θέση παραμονής, αλλά με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, κάτι που επηρεάζει και αρνητικά τη διαφορά τερμάτων της για τις ισοβαθμίες. Επιπλέον έχει παίξει όλα τα παιχνίδια της.

Κιντερμίνστερ Στατιστικά

*9/12 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*7/12 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Όλτρινχαμ κέρδισε, με ανατροπή μάλιστα, 4-1 εντός έδρας την Γουίλντστοουν. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Μπάρκερ (στο 33’), αλλά ισοφάρισε και προηγούνταν συνεχώς, με τους Νιούμπι (37’), Γουίλσον (47’), Μπανκς (59’), Λίνεϊ (72’).

Η Όλτρινχαμ πέτυχε μεγάλη νίκη με 4-1 εντός έδρας επί της Γουίλντστοουν, τρίτη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που έχει μόνο μία ήττα.

Από αυτές τις τρεις νίκες, μόνο η μία έχει επιτευχθεί μακριά από το γήπεδό της. Αλλά και γενικώς έχει μόνο δύο νίκες στους 14 τελευταίους αγώνες μακριά από την έδρα της.

Με την τελευταία νίκη μπήκε πάλι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off για την άνοδο, στο +2 από την ομάδα που είναι στην όγδοη θέση που δεν οδηγεί σε αυτά.