*Αγώνας εξ αναβολής

*Η Νοτς Κάουντι πέρυσι κέρδισε σε αυτό το γήπεδο.

*Θα γίνει επιθεώρηση στο γήπεδο το μεσημέρι στις 1 η ώρα Ελλάδος.

ΚΙΝΓΚ’Σ ΛΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κινγκ’ς Λιν δεν έπαιξε εντός με τη Γουόκινγκ λόγω κακού αγωνιστικού χώρου, κάτι που ίσως οδηγήσει και σε νέα αναβολή απόψε. Στον τελευταίο της αγώνα ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την πρωτοπόρο Τσέστερφιλντ, αρκετά δύσκολα, παίζοντας ξεκάθαρα για να μην χάσει, έστω και αν δεν τα κατάφερε. Πάντως έχει κερδίσει τους δύο τελευταίους αγώνες στο γήπεδό της, αν και αυτές οι νίκες ήταν επί της ουραγού Ντόβερ και επί ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας για το κύπελλο ερασιτεχνών.

Αλλά είναι ακόμη εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, όχι όμως πολύ μακριά από μία θέση παραμονής, στο -8 συγκεκριμένα, αν και όσο δεν την πλησιάζει, τόσο θα αυξάνονται οι πιθανότητες υποβιβασμού της.

Τραυματίες και σίγουρα απόντες είναι ο αμυντικός Ντέντον, ο μέσος Ιόντον και ο αμυντικός Κάλεν – ΜακΦάντεν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κινγκ’ς Λιν έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Τσέστερφιλντ, με το γκολ να το δέχεται από τον Μάντενβιλ στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης.

Κινγκ’ς Λιν Στατιστικά

*Εχει 4/6 N/G στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Εχει 8/13 under 2,5 εντός έδρας, 7/10 στο πρωτάθλημα.

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Νοτς Κάουντι δεν έπαιξε εκτός έδρας με την Ντόβερ, λόγω κακού αγωνιστικού χώρου, ενώ στο τελευταίο παιχνίδι της εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την αριθμητική της υπεροχή, κερδίζοντας με ανατροπή, 3-1 εντός έδρας, την Ρέξαμ, σε έναν αγώνα μεταξύ ομάδων που διεκδικούν την άνοδο. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη της νίκη, αλλά μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και τρεις αγώνες, με δύο ισοπαλίες και μία ήττα σε αυτό το διάστημα!

Παραμένει εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 7η θέση συγκεκριμένα, σε απόσταση βολής στο +2, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά. Και δεν είναι πολύ μακριά από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, ούσα μόλις στο -6 από αυτήν!

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Νοτς Κάουντι κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Ρέξαμ, αν και βρέθηκε να χάνει μόλις στο τέταρτο λεπτό από γκολ του Χολ – Τζόνσον. Όμως στο 9’ κέρδισε πέναλτι, σε φάση που αποβλήθηκε και αντίπαλος παίκτης. Και ισοφάρισε ο Γούτον εκτελώντας το εύστοχα, με τον ίδιο στο 39’ να πετυχαίνει το 2-1, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ρίτσαρντσον στο 67ο λεπτό.